Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az oszcolloszkópot?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak egy DSO138 van ezzel próbálkozom.

Négy szög jelet szeretnék vele mérni.

DC bemenetre van állítva 1V és X1 re.

Ha a minta vételt állítom akkor 10us től 0,2ms nem változik semmi de 0,5ms nél már a frekvencia 23Khz ra esik vissza 27Khz ről.

Sen1(V(1V,0.1V,10mV)) és Sen2(X1,X2,X5)állításával az amplitúdó nagysága változik.

Bemenetre 5V DC van kötve négyszög jelként.

X1,X2,X5 változtatásával a négyszögjel nagysága változik de ha lemérem akkor kisebb veszteséggel megvan az 5V.


Szóval ha Sen1 1V re van állítva és X1 akkor egy négyszög(kocka) 1V.

Gondolom akkor a Sen1 és 2 vel állítom a bemeneti jel nagyságát (beleférjen a kijelzőbe).


Az előosztót nem értem hogy 0,5ms felet már miért változik a frekvencia?



2020. dec. 30. 00:33
 1/3 Vortrex ***** válasza:

Sajnos ez tulajdonsága ennek a kis kit-nek. Ha normálisan működne, akkor a V/div-vel (bal alsó sárga érték) kiválaszthatod, hogy egy függőleges osztás mekkora feszültségnek, a Time/div-vel (zöld érték) meg hogy egy vízszintes osztás mennyi időnek feleljen meg. Az AC és DC mód között grafikusan nincs különbség, viszont amikor a mért értékeket írja, akkor a DC-nél középfeszültséget, AC-nél effektív feszültséget közöl.

Sajnos elég kicsi a processzorának a sebessége, ezért ha a Time/div-et változtatod, lesznek olyan pontok, ahol jelentősen belassul, ettől téveszteni fogja a mért frekvenciát. Az a legjobb, ha a Time/div-et olyan értékre állítod, ahol grafikusan is a legsimább a megjelenítés, akkor nagyjából jó, de 20kHz felett már elég pontatlan.


Én régen DSO150-hez találtam gyári firmware frissítést, arduinoval fel tudtam rá telepíteni, utána kért egy gyári kódot a sorozatszáma alapján, amit az JYE Tech a megkeresésemre megadott. Utána sokat javult. Talán a DSO138-hoz is akadnak firmware-ek.

2020. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vortrex ***** válasza:
Ja értem, hogy be is kell kalibrálni a potmétereket rajta
2020. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Be volt kalibrálva egy másik oszcilloszkóp szerint.

Csak azért kérdeztem mert valamikor nem helyesen írja az adatokat de akkor ezek szerint ennél a műszernél megszokott :/ .


Köszönöm.

Rá nézek még a firmware ra ha jól tudom van hozzá.

2020. dec. 30. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!