Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mindegy milyen tipusú az...

Mindegy milyen tipusú az ellenállás?

Figyelt kérdés

A sztereo erősítőm elszállt, egy ellenállás ki kell cserélnem. Van különböző típusú, pl. fém, kerámia stb. Mindegy milyent veszek?


Ilyen van eredetileg, valami kerámiás bevonatúnak látszik:

[link]



2021. jan. 16. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább ugyanakkora legyen a teljesítménye mint a réginek.
2021. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze az természetes hogy ugyanannyi ohmosat veszek, 0,47 ohm 5%, van még valami watt adat is mellette, az mindegy?
2021. jan. 16. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Ajjaj, mekkmester...


Szoval a teljesitmeny az a Watt. Az ellenallas az Ohm. Ennek a ket erteknek kell stimmelni. Nem csak az egyiknek, mind a kettonek, ha nagyon meg vagy szorulva akkor a teljesitmeny lehet magasabb, de alacsonyabb semmikepp.

2021. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 dolog mindenképp legyen azonos az eredetivel:

- Ellenállás

- Terhelhetőség

- Tűrés

Ha nagyon audiofil szeretnél lenni akkor a felépítés is legyen azonos. Pl. szénréteg, fémréteg, vagy tantál. Sőt az audiofilságot lehet fokozni azzal is, hogy a másik csatorna ugyanezen ellenállását is cseréled.

2021. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy legyen bifilárisan tekert.
2021. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek nem ajánlom ezt a projectet.

A tudása hiányos hozzá.

2021. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
Nekem egy üres oldal jön be a linkre.
2021. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem vagyok szaki, de most már tudom hogy mekkora teljesítmény kell, illetve videót is találtam, ahol szépen látni, hogy mit hogyan kell csinálni.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 17. 09:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Annyit tudnátok mé segyteni, hogy a képen amit csatoltam, azon milyen tipusú az ellenállás? Metal film, metal oxid film?
2021. jan. 17. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom kapcsolási rajzot is találtál hogy kimérd mi késztethette az ellenállást hogy az örök vadászmezőkre költözzön.
2021. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!