Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3D nyomtatóba való filamentek...

3D nyomtatóba való filamentek közül melyik alkalmas arra, hogy élelmiszerekkel érintkező dolgot nyomtassunk vele?

Figyelt kérdés

2021. jan. 28. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A natúr PLA alapvetően foodsafe anyag, de néhány gyártónak van rá külön tanúsítványa is. philamet.eu például ilyen. Esetleg a 3Dee Store féle natúr HT-PLA, az rövid időre a 100 fokot is kibírja, így fertőtleníthető is.
2021. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
PLA teljesen jó, én akváriumhoz nyomtattam dolgokat belőle. Ha bár mikáros lenne benne, az egyől látszana a halakon.
2021. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nyomtam zöld pipát.


Egy kicsit aggaszt az a dolog, hogy a PLA-ról azt írják, szárazon kell tartani a filamentet, mert magába (vagy magára?) gyűjti a nedvességet. Lévén egy műanyag, nem egészen értem ezt. Mi ez a jelenség? A kinyomtatott dolgokra is igaz ez, vagy csak a filamentre? Mosogatógépben tisztítva lesz probléma (olvaddás, eltorzulás, víz megkötés, bármi) ezekkel a kinyomtatott dolgokkal?

2021. jan. 31. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom a PLA valami természetes alapú, környezetbarát műanyag. A kinyomtatott dolgokkal ndm volt gondom, mint írtam én akvariumnál is használom, viszont a filamentre vigyázni kell, és ha nem nyomtatsz vele, akkor érdemes azonnal páramentesen becsomagolni, különben azt veszed észre, hogy a letekert, gépbe menő szál olyan törékeny lesz mint a ropi. Ettől még persze hadználható, de a beszívott vízpára kihatással lehet a nyomtatásra, ha olvasztás közben párolog ki belőle. Ennek igazából ott láttam jelét, hogy a frissen kibontott filamenttel valahogy szebben lehet nyomtatni, mint amin már alig van, és eddig nagyon én sem csomagoltam el, mert naponta nyomtattam.
2021. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 jól mondja, a filamentre azért kell vigyázni, hogy nyomtatható maradjon. Ha kinyomtattad, utána már senkit nem érdekel a nyomtathatóság, a használatot pedig nem fogja befolyásolni, hogy nedvességet vesz fel.
2021. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!