Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ennyire rosszak lettek a koax...

Ennyire rosszak lettek a koax kábelek? Hol lehet jót venni?

Figyelt kérdés

Már pár hete elég rossz itthon az internet. Felhívtuk a központot, nem tudtak a hibáról, tehát valószínűleg nálunk van. Ma ki is jött egy szerelő, és mondta, hogy nem megfelelő a koax kábel ami bejön a modemig. A kábelről azt kell tudni, hogy 4 éve húztam be, a falban megy végig gégecsőben. Kérdeztem hogy ez hogyan lehet, amire csak annyit tudott mondani, hogy elöregedett és hogy ki kell cserélni. Megkérdeztem azt is, hogy milyet javasolna, mert az nem opció, hogy 4 évente ki kelljen bontani a falból a kábelt. Azt mondta, hogy nekik is sima egyszerű kábeljük van, amiket úgy 3 évente szoktak cserélni. Mindnehol. Hogy hol lehet tartósabbat venni, azt nem tudta megmondani. Ezek ennyit tudnak. Falban is, ahol se UV se semmi nem éri.

Hol lehet venni normálisa koax kábelt? Olyat, mint a régebbeik voltak, hogy 15-20 évig bírták.



2021. febr. 1. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt nem hiszem el,hogy így keljen cserélgetni...

A rendes vastag fekete coaxot sose kell cserélni..

Mi megy azon tönkre ?

Főleg ha nincs mozgatva...

Max az a vékonyabb fehér amivel a tv-t,hifit,egyebet lehet bekötni,na az nem jó ilyen célra..

Jól vannak krimpelve azok a kábelek ?

Nem oxidos ?

2021. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
hülyeség, hogy ennyi időnként kell cserélni, nálam már vagy 5+ éve ugyanaz a kábel van.
2021. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
84%

Kizárt dolog hogy 3 évente cserélgetni kellene.

Nem mondom hogy sose lehet probléma egy eleve rossz minőségű kábellel a falban, megtört amikor behúzták, hőtágulás, megfeszült, párásodott, ki tudja. Probléma előfordul.

De a rendszeres csere szükségessége szerintem egyértelműen hülyeség.


Ez az időnyerő stratégia. Bejelented a hibát, kijönnek és "megállapítják" hogy a felhasználónál van a hiba, nem megfelelő kábelezés miatt. Még alá is írathatnak veled egy papírt, hogy elismered (vagy tudomásul veszed) hogy ez a hiba. Kábelcsere szükséges. Innentől nálad van a labda.


Én is jártam így.

Egyre gyengébb volt a jel. Ki tudja miért? Szerintem amiatt hogy egyre több előfizetőt kötöttek be. Azt jegyzőkönyvezték hogy a kábelezés nem megfelelő. Csakhogy azt a kábelt épp a szolgáltató telepítette. A trükk annyi hogy a telepítéskor másik szolgáltató tulajdona volt az a cég...

2021. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk 10 éve ugyan az a fehér koax kábel van az egész lakásban .
2021. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Amit az oszlopról behúztak a 9 éves, de ami a padlásról lejön az kb 30 éves ződ :D

Szakad itt is a net néha (Tarr kft), de nem hiszem hogy a kábel miatt, mert van hogy 2 hónapig egyszer sem szakad meg.

Ugyanez volt Kaposváron a Vidanetnél amikor ott laktam, a társasházban legalább 10 éves koax volt kihúzva. A kábelcsatorna lerohadt már róla és csak a falon lógott a függőfolyosón a koax, mégis volt net, tv, minden.

2021. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Nálam is kb 8 éve ugyaz a kábel van. És semmi baja. Ez egyébként vicces, csak nálad romlik el ilyen gyakran? Mit csinálsz vele?
2021. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
A kábel nem megy tönkre
2021. febr. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!