Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki napelemes rendszert...

Aki napelemes rendszert telepített nem bánta meg?

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
miért kellett volna megbánni?
2021. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megtérül a ráfordított költség?
2021. febr. 1. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Hogyafenébe ne térülne!

Tán láttad Polgárék videóját, vagy mi? :D

2021. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi van abban a videoban?
2021. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd nem ez lesz életed legnagyobb üzlete.

3 kw napelem tud évesen 150e ftot termelni. Mondjuk nekem ezt 3.5kw napelem táblával teszi :)


1.2 mft a beker költsége

Magyar állampapír ennyire 45e ftot fizet.

105e Ft marad tisztán évente.


12 év után lesz hatvan ezer forintod és egy jól lehasznalt napelem rendszered.


Feltéve: ha 12 évesen meg pont úgy teljesít a napelem rendszer mert ha 1-2 százalékot csökken a teljesítménye akkor már a hatvanezred se lesz meg, és feltéve ha az inverter se megy tönkre, persze erre is kicsi az esély.


Na ezek a valós számok :)

2021. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem feltétlenül éri meg, de akkor is ez egy nagyon jó befektetés. Már maga az, hogy így termeled az áramot, nem szennyez semmit. Illetve érdemes lehet tovább gondolkozni, ha pl tervezel a közeljövőben elektromos autót, akkor már nagyon megérheti. És mégvalami, nem megy tönkre 12 év után, Németországban 20-30 éves napelemek is vannak sok családi házon, tökéletesen mennek, és ugye azok nem modern napelemek.
2021. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Pont ezért nem vállalunk 5 kW alatti rendszert, mert nem éri meg. Nagyobb rendszer nyilván hamarabb megtérül.
2021. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3. éve van (két teljes év + egy fél szezon).


Jelenlegi állás szerint 9 év alatt fog megtérülni 100%-osan. Napelemre 25 év garim van a gyártótól, inverterre "csak" 5 év de lehetett volna vásárolni hozá +10 évet (össz 15), ezért merem feltételezni, hogy az is ki fog szerencsés esetben bírni 15 évet.


Így megéri. De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én még 300 körüli EUR árfolyamnál csináltattam, nem 360-on...

2021. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!