Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Folytonosságvizsgálathoz...

Folytonosságvizsgálathoz keresek olcsó millimétert. Javasolt típusok?

Figyelt kérdés

Nameg minden egyéb alapfunkcióhoz, ami általában egy olcsóbb multiméterben benne van. De ahogy nézem a teszteket, úgy tűnik, hogy a folytonosságvizsgálat, ahol el szoktak bukni.


Kínai is lehet, ha megéri.

Konnektorba nem dugdosnám, szóval a max 10A terhelhetőség megfelel.


7-8 ezer fölé nem mennék árban. Szóval mindenképp maradnék a hobbi-gányolás kategóriában, de azért legyen használható is. Sípoljon, ha van folytonosság.


Tapasztalatokat, ajánlásokat, tippeket-javaslatokat megköszönöm!


2021. febr. 2. 23:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

jesszus, csak átírta a gennyládája, most nézem, mikor már kirakta a kérdést...


Szóval MULTIMÉTERT keresek! 🤦‍♂️😁

2021. febr. 2. 23:04
 2/11 anonim ***** válasza:

neki van multiméteres videója több is:

https://www.youtube.com/c/WalterRe%C3%A9b/videos

nézegesd meg a teszteket!

2021. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ő van betervezve mára. 😉meg az elektrogány csatorna.
2021. febr. 3. 08:05
 4/11 Szirty ***** válasza:
100%

Én nem mondok típust, de megemlítek néhány szempontot amit én figyelembe vennék.


Bosszantó tulajdonságok:

- A szakadás vizsgáló lassú reakció ideje

- A szakadás vizsgáló érzékenysége. Van amelyik már több k Ohm-tól sípol. Az nem jó. 200 Ohm alatt sípoljon csak

- A lassú mérés

- Ha a lassú mérés automata méréshatár váltással párosul

- A túlságosan takarékos, 3-6 másodpercig világító kijelző háttérvilágítás (teljesen használhatatlan így ez a funkció)

- Ha a mérőváltóval lehet ki és bekapcsolni, tehát nincs neki külön on/off gombja. Ha gyakran, 5-10 percenként kell mérni ami miatt nem hagynád folyton bekapcsolva, akkor mindig recsegtetni kell oda-vissza a kapcsolót

- Ha nem tud true RMS-t

- Ha az automatikus kikapcsolás türelmi ideje túl rövid

2021. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szirty a javaslataidat! Hálás vagyok! 🙌


MM-ben van most egy akció (ez jó, mert közel van nekem), MAXWELL 25303: [link]

hivatalos: [link]


Illetve 25 302, ami még tetszhet nekem.

[link]

Hivatalos: [link]


Ahogy nézem az előbbi automatikus, utóbbi manuális és magasabb határértékeket tud. Kellenek nekem a magas határértékek? Vagy abból lehetne következtetni, hogy folytonosságot is reszponzívabban mér?


Szerinted/szerintetek melyik lehet a jobb? Milyen különbségek szembetűnőek?

2021. febr. 3. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

Nekem egy 25303 van és egy 25201 (Maxwell).

Az egyik automata méréshatár váltós, a másik nem.

Az automata akkor jó ha mondjuk ismeretlen értékeket akarsz mérni, nem tudod előre mennyi. Nem kell recsegtetni, megméri.

A kézi méréshatár váltós meg akkor jó ha a mérendő érték ismert, csak ellenőrizni akarom hogy annyi-e. Pl. ellenállások esetén.

Persze az automatát is át lehet kézi üzemmódba rakni, de minden üzemmód váltáskor visszaáll automatára. No meg bizonyos mennyiségeknél nem lehet átállítani (pl. frekvenciát, kapacitást csak automatában mér).

Kinek mi.


További tapasztalat hogy frekvenciamérésre csak korlátozott módon használható (a két említett közül csak a 25303 mér frekvenciát).

A jelalakra elég finnyás. Ha nagyon "szőrös" a jel akkor képes 10x akkora értéket is mutatni mint a valós frekvencia.


Sajnos mind a kettő a mérőváltóval kapcsolható ki és be, de ezzel együtt kell hogy éljek ebben az árkategóriában.

Más negatívumot nem tudok említeni.

Hacsak azt nem, hogy (a 25201) viszonylag extrém túllövéseknél (1-2A áram 150A-es pár us ideig tartó impulzussal) feladja az árammérést. Vagy Err felirat jelenik meg a kijelzőn, vagy egyszerűen a kijelzőről eltűnik minden kikapcsolásig. Utána működik megint.

De ezt nem rónám fel hibának, becsületére legyen mondva legalább szólt hogy ez "több kettőnél" és nem mutatott fals értéket.


Nem szólok se mellette, sem ellene, de nekem gyelőre úgy tűnik, hogy mind a kettő megérte az árát...

2021. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes írásodat!
2021. febr. 4. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:

A folytonosságon miért akad el pár ? Idáig azt mindegyik tudta. Utoljára multimetert aneng q1 féle clonet vettem 18 dollárért.

Elég jó barkacsra, csak talán hamar kikapcsol az az egy baja, és már a kapacitasmeres is bevált amikor kedves kollégám ideges volt és elvágta a foldkabelt azt terkovet tettek rá fél méter eltéréssel 89 méter kábelnel megleltuk a szakadást.


Szóval szerintem ennyiért jó gép , eléggé ütésálló tehát hozni vinni lehet, és tud true rms-t .

És kb pontos is.

2021. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

"A folytonosságon miért akad el pár ? Idáig azt mindegyik tudta."


Na igen csakhogy az nem elég, mert van amelyik nagyon lassú (1 másodperc mire észreveszi), és van amelyik már akkor is sípul ha megfogod a mérőcsúcsot. Szóval nem addig az hogy tudja mind oszt kész :)

2021. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!