Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 8x100W napelem panelhez 230...

8x100W napelem panelhez 230 ah Banner munkaakkuval milyen töltésvezérlőt érdemes beszerezni? Illetve, kb mit bír el egy ilyen rendszer egy komolyabb inverterrel?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Cirka 80A -es (vagy nagyobb áramot bíró) töltésvezérlő kellene ehhez és kb egy mikrót bírna cirka 2-3 órán át, de mindez attól függ, mekkora a terhelőáram az akkun, illetve milyen hatásfokú az inverter.
2021. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:

Bírn az akku egy hegesztőt is, de jelentősen rövidebb ideig. Feltéve, hogy az inverter kibírja...


Mit értesz komolyabb inverter alatt?

2021. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kötöd a panelokat, hány aksi van, azok milyen feszültségen vannak? Sorba, párhuzamosan, vegyes kapcsolásban, vannak a panelok, sokat számít a töltésvezérlő kiválasztásakor. A 800 Watt 12 V rendszerfeszültségnél 60-80 A maximális töltőáramot jelent, legalább ekkora töltésvezérlő kell, és egy ekkora rendszerhez "illik" az MPPT követés. Az Alin 100 USD körül nagyon jók vannak, mire bejön +vám + ÁFA, kb 50 ezerből megvan. A gyenge pont a rendszeredben az aksi.Mivel ha jól értem 1 db aksid van, ami 230 Ah kapacitású AGM munkaaksi, ezeket tartós használat esetén max C/10 töltő-kisütőárammal lehet terhelni. Rövid időre fajtájától függően C/5-el lehet terhelni, töltésben nem szereti az AMG a nagyobb áramerősséget, mert megrottyan. Ha erre az aksira egy 12DC/220AC-as invertert rákötsz, figyelembe véve a max 20-30 A terhelőáramot, a 220 AC oldalon jóérzéssel legfeljebb 250-300 Watt teljesítményt tudsz kivenni. A töltésnél is gondok lehetnek, ekkora napelem teljesítményhez legalább még egy ilyen kapacitású akkut be kéne rakni, de szívem szerint kettő is elférne. Ha sorba kötnéd az aksikat, mondjuk 2db sorban 24 V, akkor feleződnének az amperok, ami a vezetékkeresztmetszetnél is sokat jelent. A három db aksi sorban nagyon hülyén néz ki, mert akkor 36 V lenne a rendszerfeszültség. 36V töltésvezérlő nem probléma, mert azok általában alapból 12/24/36/48 voltosak, de normális invertert erre a feszültségre nagyítóval sem találni. Vagyis marad a 12 V hatalmas áramerősségekkel, 24V ami amper szempontjából már egy fokkal jobb, de ide is nehéz jó invertert találni, vagy a 48V, ami minden szempontból a legjobb lenne, csak ide 4 aksi kell minimum. Ha én csinálnék egy ehhez hasonló rendszert, akkor a 800 Watt napelemhez beraknék 4 db 150 Ah aksit 48 V-ba kötve, egy 80 A MPPT töltésvezérlőt, és max 1500-2000 Watt 48/220 szinuszos invertert.
2021. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Telekre akar áramot, úgy gondolom.

Ilyenkor arra lenne elég, hogy este világíts róla egy ledes lámpával.

2021. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 -nak igaza van. Nem is néztem, milyen típusú akkuról van szó, emiatt a lehetséges terhelésre vonatkozó információim elfelejthetőek, illetve abba sem gondoltam bele, hogy esetleg jobb megoldást (12V -os helyett 24V -os vagy 48V -os pakk használata) ajánljak... Túlzottan sietni próbáltam és nem igazán gondoltam át a dolgokat...

Sajnálom!

2021. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!