Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az a fázisfigyelő ?

Mi az a fázisfigyelő ?

Figyelt kérdés
Eltudná nekem mondani valaki konyha nyelven ?

2021. febr. 13. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Most lehet hülyeséget írok,nem értek a lovakhoz,de van a fázisfigyelő vagy fáziskereső ceruza,ami úgy néz ki,mint egy csavarhúzó,be kell dugni a konnektorba és ha világít,akkor jelzi hogy van benne áram,ha nem világít akkor nincsen.Apámat láttam hogy így csinálja,én nem értek a szerszámokhoz.
2021. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis doboz, kapcsolószekrényekbe szokták szerelni olyan helyekre, ahol valami kényes mindhárom fázis meglétére, valamint sorrendjére. Ilyenek például a háromfázisú villanymotorral hajtott gépek.

A fázisfigyelőbe bemegy mindhárom fázis. Ha az egyik kiesik, lekapcsolja mindhármat, hogy ne menjen tönkre semmi. Ha a figyelő előtt valahol elektromos szerelést végeznek, és esetleg rossz sorrendben kötnék be a fázisokat, akkor nem kapcsol be, mert a motorok ellenkező irányba forognának. Konyha nyelven kb. ennyi.

2021. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem egyet neked, így néz ki:

[link]

2021. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1, te a fáziskeresőről beszélsz.
2021. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
4.:Igen,arról,nem értek az ilyenekhez,csak azt hittem az ugyanaz.
2021. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. febr. 13. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
6.:Szívesen! :)
2021. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!