Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kézi körfűrész vásárlása...

Kézi körfűrész vásárlása előtt állok és kinéztem 2 Makita márkájút! 1. MAKITA HS6601; 2. Makita M5802; A kérdés, hogy 1. vagy 2. és miért az?

Figyelt kérdés
Az első nagyobb fordulaton megy, kisebb lappal, míg a második kisebb fordulaton és nagyobb lappal, a különbség nem nagy. 5200 és 4900 fordulatosak.

2021. febr. 14. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

azt pedig csak te tudod, hogy milyen munkákra használod majd és milyen anyagokat szeretnél vele vágni.

A nagyobb tárcsával vastagabb anyagokat is át lehet vágni

2021. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Amire való! :) Arra szeretném használni! Bútorlapot, deszkát leszabni! Esetleg egy kis asztalt készíteni neki, hogy asztali körfűrészként is használható legyen. A kérdést akkor átfogalmazom! Az első jobb minőséget produkál-e, mint a másik! Egy konyhai munkalapot is simán keresztül vág az első is (igaz szögben nem) A kérdésem, hogy melyik irányba menjen el a kompromisszum!

2021. febr. 14. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Az asztalos gépek kulcskérdése a kerületi sebesség.

Tippem szerint a kettő között nincs érdemi különbség.

Vedd a kisebbet... Arra való, hogy szabjál vele..

2021. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Köszönöm a válaszod! Itt látszik, hogy nem tanult szakmám az asztalosság! Utána sem kell számolni, ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen, hogy a kerületi sebesség mindkettő esetében hasonló, vagyis azért nagyobb fordulatú az első, hogy a kerületi sebessége azonos legyen a másodikéhoz! Viszont a minőségi különbségre még mindig várom a választ!


Köszönöm!

2021. febr. 14. 16:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt nagy nehezen megtaláltam, itt van milyen anyagokhoz jó.


HS6601 Makita körfűrész gépünket, azok a hossz- és keresztvágások, szögbenvágások 45°-ig, gerendák, deszkák, OSB forgács- és rétegelt lapok méretre vágása, fakötések és csapolások kialakítása. A gyors és egyszerű tárcsacserében a hajtómű rögzítése


Másik keresését feladtam, mert ugyan sokat találtam,de nem hajlandók közölni mire való penge van benne.


Ettől függne a válasz>

2021. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves #5

Mindkettőbe olyan lapot tesz az ember, amilyet akar! Amilyen anyagot akar vágni, olyan lapot tesz bele. Nekem fára és forgács préselt lemezt, osb... stb vágására kell. Főleg az érdekelt volna, hogy van-e minőségbeli különbség. Szerkezetileg egyik jobb-e, mint a másik. MT gépem még van (piros makita avagy maktec vagy MT) Az nagyon kemény! De van sima kék is, az is kemény! :) Érdekeltek volna a használatbeli különbségek, pontosabb-e a kéknek a szögállítása, jobb-e az asztala... stb..., tehát, hogy jobb minőség-e a kék a pirosnál ennél a 2 verziónál

2021. febr. 14. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:

"lap"

tárcsa!

2021. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm a kiegészítést! Nem vagyok asztalos, nem ismerem a "szak" szavakat! :) Ahonnan én írok, ott lapnak mondják! :) mert egy "lap"-ból van csinálva! lap, mint papírlap, fémlap, fa lap, lap = lapos,- lemez. Ebből készül a tárcsa-lap, tárcsalap! :)


Mindegy is! :) Nem ez volt a kérdés!

2021. febr. 14. 20:00
 9/10 apababa ***** válasza:
Régebben a maktek a makitával teljesen azonos minőségű belső alkatrészekből készült. A különbség csak a design és a külsö burkolatok anyagában volt. Mára ezt a makita cég feladta és elmondásuk szerint egyforma minöséget képviselnek a gépeik . Én a nagyobb lap befoghatóság felé hajlanék. Abba kissebb lap is befogható ha kell de fordítva nem.
2021. febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Köszi!

Közben megvettem az elsőt, annak is a kofferes változatát! A pirosról kiderült, hogy hiánycikk az egész országban. nemigen van készleten senkinek! (amelyik webshopba írja, hogy készleten, ott nem javították ki. A gépdepó-ban pl látszik, hogy beszállítás alatt) Egy HITACHI-HIKOKI gépet akartak az üzletben rám sózni, nem mertem megvenni!

2021. febr. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!