Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangkártya felvétele? Több a...

Danimako kérdése:

Hangkártya felvétele? Több a leírásban

Figyelt kérdés
Szóval adott egy focusrite scarlett solo. Szeretném kipróbálni, hogy felveszem a “hangkártyát”, vagyis hogy a kimenetét rákötöm a saját bemenetére, elindítok valamit, és rögzítem daw-ba. Ehhez melyik kimenetet érdemes melyik bemenetbe dugnom? Mert ugye vagy egy 0dB kimenete hangfalhoz, és van egy fejhallgató kimenete, ezenkívül van mikrofon bemenete és line in-je.

2021. febr. 16. 19:40
 1/3 KmsRys ***** válasza:

Ez érdekes... Láttam már korábban ezt a módszert, jómagam is kipróbáltam, de olyan zajos, rossz minőségű felvétel lett belőle, hogy ezt inkább hagytam is...


Ha minden áron így akarod, akkor azt a "0dB" kimenetet (vonalszintű kimenet) kösd össze a Line in (vonalszintű bemenet) dugóval.


Bár én a helyedben inkább szoftveres lehetőségek után kutatnék, én is úgy szoktam felvenni a belső hangokat, így sokkal jobb a minősége, mintha "visszajátszod" a kimenetet a bemenetbe.

2021. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Loopback a neve, általában valós összkésés mérésére használjuk, semmi másra. Talán írd le, hogy pontosan mi az anyag, amit rögzítenél, és szinte biztosan találunk szoftveres megoldást.
2021. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen a loopbackre gondoltam, valahol hallottam anno és érdekelt, mert már nem emlékeztem rá mi volt. Köszi a válaszokat
2021. febr. 17. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!