Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ilyen relét lehet valahol kapni?

Ilyen relét lehet valahol kapni?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy feszültségre záródó relérét lehet kapni ha igen hol kéne keresni? A helyzet az, hogy szükségem lenne egy olyan relére amin ha 12V feszültség vagy annál nagyobb feszültségű áram folyik akkor bezár viszont, ha ennél (12v nál kisebb) akkor nyit. Ilyet hol tudnék beszerezni és milyen néven keressem?

Esetleg van ennek állítható feszültségű változatai is? (amin be lehet állítani, hogy hány V feszültség nél nyisson/zárjon)?



2021. febr. 25. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést elfelejtettem leírni,hogy egyenáramra kéne.
2021. febr. 25. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:

12,8 voltos -máshol ugyanezt kapod 12 voltosként:

[link]

Lehet, hogy ezzel megoldható a gondod:

[link]

2021. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

„12V feszültség vagy annál nagyobb feszültségű áram folyik”

Ez így lenne helyesen: 12 V-ot, vagy annál nagyobb feszültséget érzékel.

Egy igazi rádióamatőr nem megveszi készen, hanem egy „normál” reléhez készít egy egyszerű komparátort és azzal hajtja meg a relét. Így sokkal olcsóbban jut hozzá, jó persze egy kis munkával jár. A komparátor elkészíthető beállíthatóra is. Ha pedig a relé érintkezőjével egyenfeszültséget kapcsolsz, akkor ez a relé helyett megoldható félvezetővel is.

2021. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem ment a zöld kéz, 2. amit küldött szerintem tökéletes lesz számomra! Esetleg lehetne pát kérdésem önhöz?
2021. febr. 25. 20:41
 6/7 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Elnézést kérek a pongyola fogalmazásomért a kérdésből leszűrheti, hogy nem vagyok egy elektromos guru. (gimnazista vagyok biológia kémia szakon)

Az az igazság, hogy egyáltalán nem értek az elektronikához csak annyit amennyit gimnáziumban eddig tanítottak, de ha esetleg szánna rám egy kis időt és privátban egy kis gyorstalpalót adna az előbb említett "komparátorról" akkor azt nagyon szépen megköszönném.

2021. febr. 25. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha pár szóban felvázolnád mire kellene, lehet jobb segítséget tudnánk adni.
2021. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!