Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell hangot keverni?

Hogyan kell hangot keverni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lényegtelen okokból viszonylag gyorsan meg kell tanulnom legalább alap szinten hangot keverni. Mit kell erről a műfajról tudni? Milyen alap dolgokat kell mindenképpen megtanulni? Milyen programot/konkrét eszközt ajánlanátok egy kezdőnek? (Programnak jobban örülnék) A válaszokat előre is köszönöm!

2021. márc. 7. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Ugye tudod, hogy a hangkeverés egy szakma, amit nem tudsz csak úgy megcsinálni? Meg hiába van egy programod, ha nem tudod kezelni!

A fiam több évig tanulta a hangkeverést, és még így sem könnyü munka rendesen vágni és keverni valamit.

2021. márc. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha tudnánk, pontosan mit akarsz csinálni.
2021. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele. Engem is meglepetésként ért mikor megkértek erre. Én is már pár éve foglalkozom rádiózással, de ezzel a részével sohasem foglalkoztam. De, mint ahogy írtam csak egy nagyon alap szintet kéne elsajátítanom.
2021. márc. 7. 07:47
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló! Egy riportot kell utólag feljavítani.
2021. márc. 7. 07:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Audacity nevű programról van sok leírás és videó.
2021. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én a helyedben megkérnék egy profit és fizetnék neki érte. Vagy beleásnám magam először próbaanyagokon - akár amit rádiózás során veszel fel (ha abban profi vagy!), és aztán próbálnék vele pénzért boldogulni.


Amúgy ilyen dolgok jutottak eszembe, mint Hogyan kell tanítani? Hogyan kell megírni egy interjút? Hogyan kell írni egy recenziót? Hogyan kell gyertyát cserélni az autóban?


Nos, ezek - és még vagy 1000 műfajt és megannyi szakma különböző dolgait tudnám sorolni - mind- mind olyan dolgok, amit megfelelő szakiskolákban, főiskolákon tanítanak hosszú évekig, kisebb-nagyobb vizsgák tucatjait rakod le belőlük (illetve rakja le mindenki, aki szakképesítést, csúnya szóval "papírt" (diplomát, oklevelet, bizonyítványt) akar szerezni egy adott szakmából.

2021. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Neked akkor nem keverni kell, hanem más kotvány munkáját javítgatni. Ott rendszerint arra kell a hozzáértés, hogy bele-belehallgatva el tudd küldeni az óvodába az idiótát, amelyik arra nem volt képes, hogy relative zaj- és szélmentes helyen, megfelelő szélvédelemmel, minél irányítottabb mikrofonokkal, minél közelebb a hasznos hangforrásokhoz elkészítse azt a felvételt, ami tényleg ilyen "ez az egy dolgod volt b+" szint, főleg hogy ezer és ezer how to record vlog/interview audio properly videóból tanulhatod meg, hogy hogyan ne csinálj undorító dilettáns féreg munkát ugyanazzal az erővel (ha nem többel), mint normálisat.


De te is ha keverésnek hívod azt, hogy más elbénázott felvételéből próbálod menteni a menthetőt, lehet jobb, ha rávágod az egészre, hogy nem tudod vállalni...

2021. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Interjú estén audacity elég lesz.
2021. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, én is Audacity-t mondanám, youtube-on bőven találsz hozzá oktatóvideókat.
2021. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2021. márc. 7. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!