Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyikre állítsam? Tölthetem...

Melyikre állítsam? Tölthetem egyáltalán vele?

Figyelt kérdés

[link]

Van egy 3.6V Li csavarozóm, aminek elveszett a töltője. Itthon van egy univerzális még egy hajvágógéphez vettem, de annak nimh akksija van. Itt a töltő [link] csak nekem 1A.


2021. márc. 12. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem javasolt.
2021. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Li akkumulátor nagyon nem szereti a túlfeszúltséget. Ha nincs más lehetőség, én a 4,5 voltost megpróbálnám folyamatosan figyelve, hogy mennyire melegszik -fel is robbanhat, de hosszú távon nem megoldás.
2021. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3v al töltöm. Van a csavarozón egy piros led az kialszik ha feltölt. Szerintetek az eredeti töltőjében volt a biztonsági panel? Mert ez a töltő is írja, hogy túlfeszültség, meg ilyenek. Eddig nem melegszik.
2021. márc. 12. 14:33
 4/9 A kérdező kommentje:
ja és lehet fordított polaritású ez a töltő. Már fél órája töltöm. Szerintetek levegyem inkább?
2021. márc. 12. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Töltőfüggő. Ez egy elég egyszerű töltő, valószínű alacsony terhelésnél többet ad 3 voltnál. Ha szerencséd van, bejön.
2021. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom, hogy itt felgyulladjon. Meg az amper is kevesebb volt szerintem az eredetinél. Amúgy van egy ledes lámpám,amin ugyanígy van egy piros fény,ami elalszik és az microusb-s, az meg 5v al tölti. Na mindegy annyira nem értek hozzá. Remélem nem gyullad ki.
2021. márc. 12. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
3,6 voltos Li akkumulátorom 3,6 voltos töltővel is alig tölt valamit. 5 voltossal próbáltam, nagyon gyorsan melegszik, 10 perc múlva le kellett vegyem mert nagyon meleg volt az aksi.
2021. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is melegszik a led lámpám, de azért jó, hogy van ilyen micro usb-s megoldás
2021. márc. 12. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit linkentél az nem töltő, a neve is mutatja: „univerzális beállítható dugasztápegység”. 4,5 V-ra állítva megpróbálhatod ezzel tölteni, de először folyamatosan ellenőrizd nem melegszik-e túlságosan az akkumulátor, vagy az adapter. Azt is ellenőrizd, hogy a polaritása ugyanolyan-e, mint az eredetié volt. Fordított polaritással csatlakoztatni meg se próbáld. Legjobb lenne az eredetit vagy azzal azonos adatú adaptert beszerezni.
2021. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!