Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használható rézkábel helyett...

Használható rézkábel helyett olvasztatlan forrasztóón vezeték gyanánt?

Figyelt kérdés

Megtört a laptoptöltő gépbe menő csatlakozója. Úgy javítottam a hibát, hogy a szétvált két felület kapott egy-egy csepp ónt, aztán azokat egy pár centis olvasztatlan forrasztóónnal kötöttem össze, kábel híján. (Muszáj volt beletoldani, mert az eredeti felületeket nem tudtam volna újraforrasztani.)

Leszigeteltem a szabad fémfelületeket, majd kipróbáltam, és gond nélkül működik a csatlakozó így.

Biztonságos lehet a kötés?



2021. márc. 12. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A forrasztóón is vezeti az áramot, de, vezetékként nem igazán jó használni, mert nagyon lágy, könnyen megolvad, eltörhet és nincs rajta szigetelés. Inkább valamilyen szigetelt vörösrézvezetéket használj.
2021. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ideilenesen jó.

Aztán majd megint eltörik.

Elektromos szempontból működőképes.

2021. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leszigeteltem külön is a vezetőket, és az egészet egyben is, külső merevítést is hozzá szigszalagozva. Az ón ezáltal fixen van, nem mozog, azon a ponton nem hajlik a csatlakozó, szóval remélem, bírja törés nélkül.

Köszi a válaszokat!

2021. márc. 13. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!