Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi volt az a hang, ami a...

Mi volt az a hang, ami a hangszóróból hallatszott?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy amikor kisebb voltam, akkor a tesómmal számítógépeztünk, és néha az ahhoz csatlakoztatott 2.0-ás hangszóróból halk beszédet hallottunk, olyan volt, mint valami rádióadás. Az is dereng, hogy nem magyarul beszéltek. A lényeg, hogy a gépen nem volt elindítva semmi, és a hangerőszabályzó gomb se változtatta meg ennek a furcsa halk hangnak a hangerejét. Fejhallgatóval ilyen sose volt, szóval a hangszóróval volt valami. Ez mi lehetett? Eléggé fura, mivel ezekben a számítógépes hangszórókban csak egy 1-2 wattos kis erősítő van, rádió meg egyéb dolgok nincsenek. Ennek ellenére tényleg befoghat egy rádióadást? Vagy ez valami más volt? Ha tényleg egy rádióadás volt, akkor melyik hullámsáv és frekvencia lehetett? Biztos nem FM, hanem középhullám, vagy hosszúhullám, ha tippelnem kéne.

2021. márc. 14. 20:01
 1/5 QvanyadatMDRTR válasza:
0%

szerintem nem tud befogni, mgé sosem hallottam ilyenről.

Nem lehet, hogy egy hirdetés indult el halkan? Mondjuk régen nem volt jellemző az ilyen videós hirdetés a weblapokon. Attól függ mit értesz régen alatt, mert én 25 évesen a 2000res évek elejét, amikor már számítópétereztünk.

2021. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ennek ellenére tényleg befoghat egy rádióadást? "

Igen.

2021. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amplitúdómodulált adás lehetett, és pont megfelelt a frekvenciája a hangszórótok bemenő kábelének a hosszának. Erősebb jel kellett legyen akkor is, mondjuk taxis, kamionos CB rádiója, aki a közelben ment el.
2021. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy erősítő szerencsétlen esetben foghat valamilyen rádióadást. Az erősítő bemenetén van egy kis vezetékdarab, amely összeköti a bemenetet a bemeneti csatlakozóval, ez antennaként foghat valamilyen rádióadást. Ez ugyan rádiófrekvencia, de az erősítő valamelyik fokozata demodulálhatja és akkor mát hallhatóvá válik. Középhullám, de inkább rövidhullám lehetett. A rövidhullámok néha „csodákra” képesek.
2021. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, befoghat rádióadást. Nagybátyám rádióműszerés volt, szokta mesélni, hogy amikor nagy rádiótornyok mellett dolgoztak, rákötötek egy drótot a rádióra és úgy halgatták a rádiót.

Adott esetben akár a káposztalevél is megszólalhat: [link]

2021. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!