Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V / 7Ah-s akkus sajnos...

12V / 7Ah-s akkus sajnos sikerült lemerítenem kb 6 V-ra egy éjszaka alatt, és többet nem akar visszamenni 11 V fölé. Ez normális?

Figyelt kérdés

Vadi új zselés akku volt, és kis 500 mA-s ledsort sajnos csak sikerült rajta felejtenem. És számomra hihetetlen, de beesett 6V alá is, majd aztán magához tért de csak kb 8-9V közé, majd kb 2 nap után már engedte tölteni magát, de hiába töltöm fel, soha nem éri el a 13,5-14 V közötti értéket, a másik pedig h csak kb 3 nap alatt tölt fel, és nagyon hamar lemerül utána (megint 6-7 V-ra esik le elég gyorsan).


kifogtam egy selejtes akkut vagy ennyire tönkreteszi egy ilyen túlmerítés? na meg 3 nap alatt tölt fel? ez így kuka, akkor, igaz?



2021. márc. 14. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Mivel próbáltad meg újratölteni? Mélymerítésű akkuk nem kellene tönkremenjenek.
2021. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen tolto?

ledszalag biztos jo? Es 12V vagy milyen?


Eddigiek alapjan igen selejtes lehet, kisujjbol birnia kene, bar 7Ah az tenyleg eleg pici

menyi volt legalabb olcso? Picit nagyobb nem artott volna

2021. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A mélykisütést azért kell kerülni, mert nem visszafordítható kémiai folyamatok játszódnak le.

Bár csökken a kapacitás, egyből ritkán megy tönkre. De nincs kizárva hogy mégis.

2021. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Tönkretetted.

Csepptöltéssel próbálkoznék de nem sok esély van hogy visszahozod.

2021. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az ellenkezőjével, egy nagyon rövid, de bikázó töltéssel. A ráírt kezdetim maximális töltőáram (ami általában a kapacitás negyede-ötöde körül szokott lenni) kb kétszeresével egy-két percig, utána az áramot lekorlátoznám 1,4 amperre. Ezzel legkésőbb 5 óra alatt el kéne érnie a 14 voltot. Ha nem megy fel a feszültség, viszont az akku nagyon kezd melegedni, akkor tönkrement.
2021. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Robogóba való akksi? Ha az, szerintem is kukáztad... vagy eleve volt kicsi hibája, te meg lelökted a szakadék széléről a lemerítéssel. Vidd vissza, hátha átmegy gariban :D


Az ilyen tipusú terhelésekhez munkaakkumulátort vegyél, sokkal jobban bírják a merítést.

Illetve egy biztonsági berendezés sem ártana ami X feszültség alatt lekapolja az akksit a fogyasztókról.

2021. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

dehogy kukáztam. elektronikai üzletben vettem vadi újként ...


egy Aldis automata töltővel töltöttem, de eddig többet is, és nem volt gond. ezt most meg 3 nap alatt küzdi fel elfogadható feszre, aztán akkor se ér sokat.


12V igen és nemtom a ledszalag mennyire jó, de nem tűnt fel semmi extra ..

2021. márc. 15. 13:07
 8/9 anonim ***** válasza:
úgy értettem a kukázást, hogy tönkretetted a lemerítéssel
2021. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 akksi hibas volt, kicsit vagy nagyon, garizod ha tudod ha nem akkor ennyi

ilyen akku nem kellett hogy draga legyen, vagy ha igen rossz helyen vasaroltal...

2021. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!