Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik ha ellentétesen...

Mi történik ha ellentétesen történik a bekötés a LED reflektornál?

Figyelt kérdés
Dugót szeretnék rászerelni a LED reflektorra, és tudom, hogy kell bedugni helyesen de ha valaki bedugná és ellentétesen vajon tönkre menne? Gipsz karton emelőre kell világítást szerelnem, és tartok tőle hogy bedugnák...

#LED reflektor helytelen bekötése #ellentétes bekötés LED reflektor #LED reflektor bekötés
2021. márc. 16. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eddig miről működött a led reflektor? Milyen dugót akarsz rászerelni? Hagyományosnál mindegy, h dugod be.
2021. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zzzoli ***** válasza:
100%
Mindegy hogy kötöd be, a 230V először egy LED driverbe megy, mindegy neki melyik a fázis.
2021. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Megfordul az irány, és nem emittálni fogja a fotonokat a LED, hanem elnyelni. Ez azt jelenti hogy nappal felkapcsolod, akkor sötét lesz a reflektor előtt a “fekete” fényű sugárnyalábban. :)
2021. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"tartok tőle hogy bedugnák..."

ne aggódj, nem fog fájni! Ööö izé akarom mondani ha a 230V-os csatlakozót dugják be f-ordítva akkor semmi gond nem lesz.

Ha viszont ez a LED refi 12 vagy 24 voltos cucc akkor bizony számít a polaritás!

Mi van ráírva a refire? ~230V?

2021. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
A konnektornak sincs semmi baja, ha fordítva kötöd be a fázist, és a nullát, azt majd az abba a konnektorba csatlakoztatott eszköz elintézi magának.
2021. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

230V-os LED reflektor, Fázis/Nulla megcserélése esetén mi történik? Sok reflektort szereltem már ügyelve a helyes polaritásra. Ha van benne elektronika akkor elintézi

,de ha nincs akkor?

2021. márc. 16. 19:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"230V-os LED reflektor, Fázis/Nulla megcserélése esetén mi történik?"

semmi... működik a cucc ahogy kell



"de ha nincs akkor?"

én olyant még nem láttam....

2021. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne elektronika, csak a vezetékek lennének a ledekre forrasztva, akkor azok már rég nem égnének. Szóval van benne elektronika, kell bele elektronika
2021. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"azok már rég nem égnének"

szerintem inkább égnének! :DDDDDDD

2021. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Igaz :))

De elírtam, mert nem égnek, hanem világítanak ;)

2021. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!