Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 20v-os napelemről akarok...

20v-os napelemről akarok meghajtani 12v-os fogyasztókat, károsodás nélkül. Ezt egy step-down koverterrel meg tudom oldani?

Figyelt kérdés

[link] Ez a konverter jó hozzá?

Meg az a kérdés hogy ez a konverter meg tudja oldani hogy ha ingadozik a napelemől jövő fesz, akkor is tabil 12v-ot ad ki? Pl. amikor sötétedik, vagy világosodik az idő. Semikor sem mehet 12v alá vagy fölé a fesz?

Ha a napelem fesz. 11v, akkor lekapcsolja a kimenetet?(Ez a 3A-es változat nekem bőven elég, amiatt nem kell aggódni.)


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 17. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelel, viszont én nem olvasom, hogy mit csinál, ha a bemenő fesz kisebb mint a kívánt. Én gyanítom, hogy pl. Ha már csak 8V megy be, akkor simán kimegy a 8, de ez most így látatlanban csak kuruzslás.
2021. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Végül is az a lényeg hogy a 12v-os fogyasztó(k) ne kapjon túl nagy feszt, mert nagyobb baja attól lehet. Leginkább ventillátor menne róla, meg led, azoknak meg úgyse lesz baja a kisebb fesztől.

2021. márc. 17. 12:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!