Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősáramú elektrotechnikus és...

Erősáramú elektrotechnikus és villanyszerelő között mi a különbség? (Többi lent)

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, szeretnék szakmát váltani és még ingyen tudok képzésre jelentkezni. A kettő szakma között gondolkozom (van érettségim) az Erősáramú elektrotechnikus az át öleli a villanyszerelő szakmát? És suli után eltudok vele menni villanyszerelőnek is? Tehát az érdekelne hogy Erősáramú elektrotechnikussal többre megyek mint sima villanyszerelővel? Vagy attól függ én mit akarok majd csinálni pontosan suli után?

2021. márc. 24. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, az nem én vagyok, komolyan érdekelne hozzáértő válasz mert szeretném megalapozni a jövőm
2021. márc. 24. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Válassz másik szakmát... :) A villamosság veszélyes dolog, ott nem lehet felületeskedni, némi alapossággal látnod kéne, hogy ott van a komoly válasz, a linkelt kérdésben szereplő linkelt kérdésre adott válaszok között.
2021. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem választok másik szakmát, ez érdekel engem, azért járok utána a dolgoknak
2021. márc. 24. 11:52
 5/6 pgabor001 válasza:
78%

Szia, nekem megvan mind a kettő.


A villanyszerelői tanfolyam leginkább az épületen belüli villanyszerelésre koncentrál, illetve egyszerű gépi kapcsolások vannak benne. Viszonylag könnyen elvégezhető, ha még a régi OKJ rendszerben tudsz vizsgázni.


Az erősáramú technikus inkább az áramszolgáltatói szakember. Árámszolgáltatói tranformátorok méretezése, zárlatszámítás, gyengeáramú tranzisztoros alapkapcsolások méretezése, stb.

Nincs benne épület villanyszerelés, elvileg nem is végezhető vele.

Érintésvédelmi felülvizsgáló, FAM tanfolyam, alapjául megfelel, bár itt utána kell nézni a pontos OKJ számnak, mert valamelyik nem felel meg.

2021. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"elvileg nem is végezhető vele"

26-án leírtam a tényeket, hogy lehet, erre 30-án jön valaki, aki hülyeséget állít.


21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

nellékletben a

10. Villamosenergia ipar című táblázat 2 sora

Épületek erősáramú és gyengeáramú áramköreinek kivitelezése, javítása, karbantartása

Villanyszerelő

Elektrotechnikai technikus

Erősáramú elektrotechnikus

2021. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!