Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi történne?

Ebben az esetben mi történne?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van 2 db 100%-ban azonos típusú alkatrészekből összerakott számítógép. Az egyikben van egy háttértár (SSD vagy HDD), és azon pedig egy Ubuntu vagy Kubuntu operációs rendszer. Bekapcsolnám, programokat nyitnék meg, majd alvó módba tenném. Amikor alvó módban van, akkor kivenném belőle a háttértárat, és átraknám a másik gépbe, majd azon is megcsinálnám ugyanezt. Aztán amikor a másik gép is alvó módban van, akkor visszatenném a háttértárat abba a gépbe, amiből előzőleg kivettem, és aztán felébreszteném az alvó módból. Mi történne ekkor? Ugyanúgy folytatná tovább a működést, mint mielőtt alvó módba tettem, és kivettem a háttértárat? Vagy teljesen össze lenne zavarodva, és lefagyna?

2021. ápr. 20. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Akkor felébred, és hátbavág papuccsal, amiért szórakozol a géppel.
2021. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ugyanazt a háttértárat pakolnád az egyik gépből a másikat, alvás közben? Hát milyen elmeroggyant egy ötlet? Alvó módban feszültség alatt van a rendszer, nem kapcsol ki teljesen, nem hiába. Ahogy kiszeded a meghajtót már vége a dalnak. Legalábbis én így gondolom.
2021. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2, Valószínűleg a lemezre hibernálásra gondolt a kérdező, nem a "suspend to RAM"-ra.

Ha a két gép ugyanolyan, akkor akár még működhet is. De ha pl. a RAM méret eltér, akkor gebasz van.

2021. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint amikor két embert hibernálnak és közben az agyukat átültetik, kb. Annyi különbséggel, hogy a gépeknél ez még működik is.
2021. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy képzeld el, hogy az operációs rendszer induláskor egy csomó hardver jellemzőt detektál/lekérdez (vagy menet közben pl. fájlkezeléskor), és ezek alapján különféle adatstruktúrákat hoz létre a memóriában. Ezeket menet közben nem kéri le és generálja újra, csak teljes újraindításkor. Ha nem stimmelnek a hardverrel, akkor nem fog megfelelően működni. (Kivétel persze a plug-and-play eszközök.)
2021. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!