Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3 fázisú hálózat asszimetrikus...

3 fázisú hálózat asszimetrikus terhelés?

Figyelt kérdés

mondjuk van egy 3 fázisu fogyasztó ami fázisonként 25 ampert vesz fel. ha szimetrikus a terhelés, akkor a nullán nem folyik áram.

és mi van akkor, ha aszimetrikus a terhelés? akkor viszont a nullán 25A nél akkor sem folyhat nagyobb áram?

mondjuk egyik fázis árama 25A

második fázis árama 10A

harmadik fázis árama 15A


ilyen és hasonló esetekben 25 A nél nagyobb áram nem folyhat ugye?



2021. ápr. 25. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes fázisok áramát vektoriálisan kell összegezni, akkor megkapod a nullavezetőn folyó áramot. Aztán aszimmetrikus terhelésnél az sem biztos, hogy mindegyik fázisban azonos a teljesítménytényező.
2021. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem tudom hogyan kell 3 vektort összegezni. nem is igazán akarok így utánna nézni csak az érdekelne hogy folyhat e több áram 25 A nél.
2021. ápr. 25. 19:08
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Folyhat, több okból is, de ha nem értesz hozzá, akkor azért írjam meg, hogy miért?
2021. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szerkeszteni és ki is lehet számolni, de ehhez ismerni kellene a komplex számokat. Viszont, ha nem értesz hozzá, akkor úgysem fogod megérteni, ezért felesleges tovább foglalkozni ezzel.
2021. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan kell 3 vektort összeadni azt mondjátok meg aztán kész. Többit megoldom. Ha már így nehezetekre esik.
2021. ápr. 25. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Ájjá mán mög. Mi az, hogy nehezetekre esik? Nekem nem esik nehezemre, és én nem is vektoroztam, az csak egy gyakorlati út, bár kétségtelenül a legszemléletesebb és a legegyszerűbb, ha valaki pont annyi előképzéssel rendelkezik, mint ami a más módszerekhez kell. Én azt kérdeztem, van-e értelme a jelenséget részletezni.
2021. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"ilyen és hasonló esetekben 25 A nél nagyobb áram nem folyhat ugye?"

Ha csak az a lényeg, hogy kell-e neked vastagabb nulla vezeték, akkor nem.

2021. ápr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, na jó, ha annyira érdekel így kell kiszámolni és megszerkeszteni:

A te példád szerit:

[link]

Itt pedig minden fázis terhelése és teljesítménytényezője különböző:

[link]

2021. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#1,#8 köszi, ez érthető.

Kíváncsiságból megnéztem a nullavezető szempontjából legrosszabb állapotot, ha két fázison 25A folyik, a harmadikon pedig semmi. Ekkor egy egyenlő oldalú háromszög a két áramvektor és az eredő. A másik ilyen helyzet, amikor csak egy fázison folyik 25 amper. Bármilyen ettől eltérő helyzetben az áram kevesebb mint 25A.

2021. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9, és az nem tűnt fel, hogy a #3-ban valaki azt írja, hogy több okból is folyhat 25-nél nagyobb?
2021. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!