Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik páka a jobb választás?...

Melyik páka a jobb választás? Mi a különbség a W-on kívül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2021. ápr. 26. 14:54
 1/7 Vortrex ***** válasza:
60%

Nem bántásból, de totál fölösleges ilyet Kínából rendelni. Egyrészt simán megvámolhatják, fizethetsz rá 3000 forintot, másrészt vársz rá legalább egy hónapot, aztán ha kiderül hogy gagyi vagy tönkremegy, akkor sütheted mert garancia nincs.

Ezek a kis szettek látványosak, de csak 5ezer forintért? Ne vicceljünk már, ezért a pénzért mindenből megkapod a leggagyibbat...


Ha komolyan érdekel az elektronika, akkor szánj rá egy kis pénzt. Rendelsz egy normális forrasztóállomást (pl [link] meg ugyaninnen 1-2 tartalék fejet, ónt, TS 560 forrasztó olajat meg egy ónszippantót és 15-18ezer forintból évekre le van tudva a félprofi felszerelés.


Amit elsőre linkeltél már ott átverés szagú, hogy egy normális 80W-os forrasztóállomásban akkora trafó és elektronika van, mint az öklöm. Én nem tudom komolyan venni, hogy egy 80W-os marok páka hőmérséklet szabályozható legyen, és ennyi pénzért ne legyen egy rakás szr.


A hőmérséklet szabályzás pedig egy nagyon jó dolog, ezért amit másodiknak linkeltél fix 60W-os pákák eleve felejtősek, csak a szívás van velük, nehezen melegszenek, de ha egyszer felmelegedtek akkor meg égetik az ónt. Gyakran egy pisztolypákával ezerszer jobb dolgozni, mint azokkal.

2021. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vortrex ***** válasza:
2021. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik szemét.

Az LCD kijelzős az nekem egy hordozható eldobható Páka, egyszer kellett használni szerintem 12 watt ha lehet úgy melegedett be, valami 5 percet vártam. Azt se volt jó de lehet hogy a gyári hegy miatt majd kipróbálom .


A másik eldobható LCD nélküli az is hulladék de kaputlrrfon vezeték javításra elég volt.


Érdemes markasat nézni pl atten és hasonlóak , többe kerül de legalább hasznalhato.

2021. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vortex amit írt állomás na az már jó, illetve ha alirol akarsz rendelni az NT yellow flux nagyon jó , illetve ha ki is akarsz forrasztani dolgokat poénból vettem egy onszippantot ami ugyanúgy melegít mittudomen a nevét tehát onszippanto és dugvilla van rajta az brutális hogy lehet vele dolgozni .


Bár én csak hobbysta vagyok

2021. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok linkelni konkrét darabot, amit mondjuk már próbáltatok és megfelelő volt?
2021. ápr. 26. 19:23
 6/7 Vortrex ***** válasza:

[link]


Nekem ilyenem van, ez tényleg nagyon jó, csak beállítod a hőmérsékletet és forrasztasz vele. 2016 óta használom heti rendszerességgel, az eredeti hegyei is nagyon jól bírták, még mindig megvan egy csomó gyári hegy a dobozában.


Először is ezt szerettem volna belinkelni, de akkor nem találtam meg.

2021. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 puritan ***** válasza:

Nekem olyan van, amit a kérdező elsőnek linkelt. Ha jól emlékszem az árára, kb. 1500Ft körül volt, de semmit nem adtak hozzá. Már vagy 2 éve megvan, és azóta hibátlanul működik. Teljesen jó a hőmérsékletszabályzása, elég gyorsan bemelegszik, digitálisan, két gombal lehet beállítani a hőfokot . Volt már olyan, hogy egy hétre véletlenül bekapcsolva hagytam, és semmi baja nem lett. Apró vékony dolgokhoz, panelokhoz való, a vastagabb dolgokat már nem bírja átmelegíteni, pl. egy 4-es sodort vezeték végét már elég sokáig tart becinezni vele.

A hátránya annyi, hogy elég kicsi, és könnyű, a vezetéke hozzá képest kissé merev, és elég rövid. Lehetne még rajta egy kikapcsoló, mert így mindig ki kell húzni a konektorból.

Összességében szerintem nagyon megérte. Ha nem forrasztasz napopnta több órát hivatásszerűen, hobbi munkákhoz nagyon megfelelő. Úgy gondolom, háromezret is megér, tiszta fölösleges tízezrekért forrasztópákát venni, nem értem, az mit tudhat többet, mint ez.

2021. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!