Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érintőképernyős vagy gombos...

Érintőképernyős vagy gombos okos/sportórát vegyek sportoláshoz?

Figyelt kérdés

Leginkább biciklizéshez és súlyzós edzéshez használnám, vagy riktábban futáshoz.

Amint láttam, összességében az érintőképernyősek olcsóbbak. Legalábbis azok közül, amiket néztem. Olyan 50 ezret szánnék rá, ennyiért gombosból a Garmin Forerunner 45-öt és a Polar M430-at láttam. A többi amiket nézegettem (Fitbit Versa 2, Polar Ignite, Garmin Venu SQ, stb) mind érintőképernyősek. Ami pedig úgy már tényleg gombos is és jó is (például a Polar Vantage M) az már ilyen 80 körül kezdődik.

Szerintetek milyet vegyek? Sportoláshoz (izzadt kézzel, kesztyűvel stb) nem lenne hátrány az érintőképernyő?


2021. ápr. 28. 09:44
 1/2 anonim válasza:
52%
Hát sztm jobb az érintő képernyős
2021. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem fitbit van, igaz nem versa, hanem charge. Abszolút semmi hátrányát nem érzem az érintőképernyőnek. Az elején persze az első tíz percben nehéz volt, amíg rá nem jöttem, hogy akkor melyik irányba milyen mozdulattal kell húzni az ujjamat, de azóta minden rendben. (Mondjuk ezen van egy gomb az oldalán, használni is kell az irányításhoz, szóval inkább kevertnek mondanám.)


Ami viszont rossz benne, hogy a kalóriafelhasználást nagyon túlbecsüli. Az alap-kalória, tehát ha egész nap a tévé előtt bambulok, az még stimmelhet is, de a mozgást nagyvonalúan kezeli. Egy félórás laza sétára már 160 kalóriát ír. Nem ritka, hogy nap végére így összejön 3500 kalória, pedig nem vagyok nagydarab. Viszont ezt konzekvensen teszi, így lehet következtetni. Én nem számolok kalóriát, csak úgy kb-re érdekel, hogy aktívabb voltam-e múlt héten, mint most, szóval nekem nem gond. Viszont ha téged ebben konkrét adat érdekel, akkor másikat válassz. (Gondolom, az egész fitbit család ilyen.)

2021. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!