Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől vizesedik a lámpa búra?

Mitől vizesedik a lámpa búra?

Figyelt kérdés
Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy a kazánházban levő lámpa búra minden reggelre nedves és egy vízcsepp van mindig ugyanazon a ponton a burán. Mivel ott van ugye a fűtés rendszer, változik a hőmérséklet, ha megy a fűtés és ha nem. Emiatt lehet? Okozhat ez valami hibát? Megnéztem az izzó nem nedves. A helységben van másik lámpa is, az mennyezeti, ott nem tapasztaltam ilyet. Amin tapasztalom az közvetlen a bejárati ajtó mellett van a falon. Régi típusú ajtó így vannak rajta rések.

2021. ápr. 30. 08:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Mivel egész éjszaka ég a villany, a legkisebb energiatakarékos izzó van benne, 1W, nem tudom mekkora hagyományosnak felel meg, a macska szeret ott aludni, neki csináltam fényt, hogy ne legyen vaksötétben az este. Ezt csak azért írom, hátha fontos információ egész éjszaka ég, változó időjárásban plusz a szél befúj, hideg kicsit be tud menni a réseken, a fűtés meg ha felkapcsol melegebb van nyilván
2021. ápr. 30. 08:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Páralecsapódás.
2021. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lecsapódik rá a pára.

A pára a régi ajtó okozta hőhíd miatt alakul ott ki, emiatt keletkezik pára.

Azért egy ponton van a csepp, mert oda folyik le a lecsapódott pára nagy része. A kisebb cseppek hamarabb elpárolognak, de a nagyobb tovább megmarad és ott csüng a gravitáció által kijelöl helyén.

2021. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
SZegény macska. Kínozni azzal a számára folyamatosan vibrálónak látszó fénnyel. A macska alapból éjszakai ragadozó. Éjszakai - azaz sokkal jobb a látása, mint neked. Ami neked vaksötét, az neki ideálisan megvilágított munkakörnyezet (ő lát, az egér már nem annyira). Ha jót akarsz neki, többet be ne kapcsold éjszakára.
2021. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!