Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Casio vagy a Seiko a jobb...

A Casio vagy a Seiko a jobb màrka, ha karóráról van szó?

Figyelt kérdés
Mindkettő japán. Engem főleg a mechanika része érdekel, hogy melyik a megbízhatóbb szerkezet, ezért is elektronikába írtam a kérdést. A Seiko presztízsbe talán jobb, de szerkezetileg is van olyan jó mint a Casio?

2021. máj. 1. 09:21
 1/6 anonim válasza:
84%
Seiko. Magasan veri a Casiot!
2021. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Eddig azt hittem csak a Casio elpusztíthatatlan.
2021. máj. 1. 10:32
 3/6 Vortrex ***** válasza:
100%
A Casio szélesebb kínálattal rendelkezik, ideértve az olcsó karóráit, még a Seiko főleg a drága minőségi órákra koncentrál, de az biztos, hogy azon az áron amin a Seiko kezdődik, egyik gyártó órái sem fognak már emberi életben tönkremenni.
2021. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Mindkettő jó, de az eltérő a profil miatt nincs értelme az "egyik jobb" álláspontnak. A Casio gazdag választékban és gazdag felszereltséggel készít kvarcórákat a filléres ártól az 1-2 százezerig, az óráik megbízhatóak. A Seiko is gyárt kvarcokat, de inkább az automatáiról ismert, a magasabb árkategóriás automatái miatt nagyobb presztizsű a márka.

(presztizs: ezt a szót ne is próbáld értelmezni, nincs racionális nézete, ha megkérdezel egy Rolex tulajdonost, hogy mennyivel jobb az 5 milliós óra a százezresnél, csak bullsitteket fogsz hallani :)) Vagy kérdezed meg az első válaszolót, egészen pontosan miért is veri magasan :)

2021. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 mondjuk ez igaz, k8nek mi a presztízs. Nálam ez megbízhatóságból és a gyártó történelmi multjából, hagyományaiból tevődik össze. Általában amúgy sztem emiatt a két tényező miatt szokott drága lenni valami.
2021. máj. 1. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
A Casionak csak kvarc órái vannak, a Seikonak meg igazán a mechanikus piacon mozog otthonosan. A Casiok többnyire olcsó műanyag vagy futtatott órák amik árukhoz képest jók, meg ott a Casio feeling, de ha odaraksz egy 500-600 ezres Casiot egy Seiko mellé látni fogod, hogy azért nagyon nem egy ligában játszanak.
2021. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!