Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Optikai kábelt szeretnék...

Optikai kábelt szeretnék bevezetni a házba akkor azt nekem kell kiásni vagy a szolgáltató csinálja?

Figyelt kérdés
Elérhető nálunk az utcában. Múltkor mikor itt volt a szerelő srác és megemlítettem,a cserét azt válaszolta 'készülj az ásásra' Nem tudom viccelt-e vagy tényleg nekem kéne kiásni ha be akarom húzatni :D

2021. máj. 7. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A laggmentes fornájt és a 8k poresz megér egy kis ásást nem? :D


Elvileg a szolgáltató a végpontig (a modemig) ki kell, hogy építse a rendszert.

2021. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez az eset nálam is. A szolgáltatonak nincs embere erre. A szomoru, hogy mégcsak ajánlani sem tudnak megbizhato vállalkozot. De mégcsak olyant sem tudtam eddig találni aki korrekt modon el tudná mondani a követelményeket, hogy meg tudjam magam csinálni. Tényleg nem tudom, hogy mi a retkes ....nak vezették akkor be az utcába. Sok fölösleges pénzük volt?
2021. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk...de pl nálunk kb 3 szor csinálták meg mire jó lett,annyiszor elb..ták.
2021. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van az utcában. De a villanyoszlop mellett van. Kb úgy viszik be, mint ahogy az áramot. Kihúznak egy kábelt.

Lehet földkábel van nálatok és úgy vittek valamit, fogalmam sincs. De itt a környéken mindenhol az oszlopokon van az optikai és onnan viszik be egy kábelen a tetőnél.

2021. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt hiszem Telekomos kábelszekrény van az épületben, és onnan van továbbvezetve a lakásokhoz. Tehát gondolom ők csinálták meg. Az se mindegy, hogy:

[link]

2021. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a levegőben egy oszlopon van az optikai kábel, pár hónapja húzták ki, réz dórótot váltott fel, annak a helyén jön be a házba. Nem értem miért választotta a földkábelt a szolgáltató, több munka és tovább tart egy így egy telepítés, még a légkábelt percek alatt ki lehet húzni. Az utcánkban pillanatok alatt feldobálták a kábelt az oszlopokra, hasonlóan az egész településen és már rendelhető is volt a szolgáltatás. Ha azon múlik, egye fene, nekiállnék ásni, jobb esetben egyszer kell csak megcsinálni.
2021. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2019-ben faterral ástam ki az optikának a helyet :DD


Mivel nálunk már a fapados "telefonkábelen jön a net" időkben is föld alatt lett vezetve (esztétikusabb stb), így adta magát hogy az optikát is a csőbe vezessük le.


Csak hát hiába vártuk a szerelőt nem jött felmérni a terepet hetekig. Aztán unalmunkban gondoltunk egyet és kiástuk, hát nehogy már ez miatt csússzon megint😂😂

2021. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!