Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Azt honnan tudom h a háznak...

Azt honnan tudom h a háznak amiben lakom van-e EPH rendszere?

Figyelt kérdés
A külső földelés nem olyan régen lett kiépítve és mivel fürdőszobát tervezek felújítani igy tudni szeeretném főleg h a f.kádat földelni és összekötni ezzel a rendszerrel.

2021. máj. 25. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha belenézel a villanyóra szekrénybe, ott sok mindenre választ kapsz. Egy multiméter, értő kezekben, sokat segíthet.
2021. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több lakásos ház?
2021. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem. Családi ház
2021. máj. 25. 23:03
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Fellapozod az érintésvédelmi jegyzőkönyvet, abban szerepel.
2021. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát olyanunk nincs :D 1000éve mi lakunk itt de ilyen tudtommal nem készült soha.
2021. máj. 26. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

"1000éve mi lakunk itt de ilyen tudtommal nem készült soha."

Az nem csak olyan, hogy egyszercsak ott terem.

Kell hívni egy felülvizsgálót, aki átvizsgálja, méréseket végez, jegyzőkönyvbe foglalja a tapasztaltakat, minősít.

Feltételezem te vagy az ingatlan tulajdonosa. Hiába laksz ott ezer éve, mondjuk holnap megráz valakit az áram, megkérdezik ki a felelős érte. Mint tulajdonos, felelős vagy a műszaki állapotáért. Neked kell gondoskodnod arról, hogy minden rendben legyen. Nem feltétlenül saját kezűleg, hanem hozzáértőt megbízva, a felelősséget írásba foglalva, elismerve.

Ha nincs ilyen, akkor az a hunyó, aki elmulasztotta ezt megtenni.

Értem én, hogy bekötnéd, csak a kérdésed komoly kétségeket ébreszt az iránt, hogy egyáltalán tudod-e mit, miért és hogyan kell kialakítani, úgy, hogy még a végén esetleg valaki azt alá is írja neked ha arra kerülne a sor.

Vagy magadnak állítasz ki nyilatkozatot szerelői ellenőrzésről, hogy az érintett villamos szerelés a szabványoknak megfelelő módon került kivitelezésre?

2021. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, viszont az hozzátenném, hogy nem én csinálnám. Csak mielőtt hívnék valakit aki elvégzi a fent leírt munkát kíváncsi voltam, hogy ez az eph rendszer nagyjából mit takarhat. Azt értem hogy ez egy erintésvedelmi rendszer csak nem tudom hogy milyen fizikai paramétereket tartalmaz, értem ezalatt hogy milyen vezeték,elosztó,megszakító vagy bármi más tartozhat ehhez.
2021. máj. 26. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából így néz ki:

[link]

[link]

Van ott egy olyan fejezet, hogy "Cikksorozat a témában:"

Azokat is nézd át.

Utána szivesen válaszolok a kérdéseidre.

2021. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cikksorozat alapvető gondolata hülyeség. Mármint hogy az, hogy ami nincs az MSZ HD 6364-ben konkrétan, szó szerint leírva, az helytelen. Ez egy ostobaság.
2021. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!