Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ért valaki komolyabban az...

Ért valaki komolyabban az elektromos cigihez?

Figyelt kérdés

Nem ez a fő kérdésem, de remélhetőleg így olyanoktól kapok választ!


A fő kérdésem az volna, hogy 1,12 ohmos tekerésem van kanthal huzalból (talán 0.3-as lehet), ez hány wattot bír el anélkül, hogy szétégetné a vattát? Szettem egy Joyetech Cuboid Mini Eleaf Lemo Drop (MTL) tankkal.


Jelenleg 16W-on adom neki, de elég gyengének érzem, van gőze, de nehezen izzít, viszont nem nagyon merem feljebb tolni.



2021. máj. 28. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

30 wattig feltolhatod - persze csak fokozatosan, tesztelve.

Tekerést próbáld meg picit több vattával és esetleg rövidebb lábbal.

2021. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egyelőre gyári tekerés van benne, pár napja érkezett meg a tank, eddig jól bírja. Csak régebben is volt rba tankom és elég gyakori volt, hogy már 20 watton égett a vatta. A láb hosszúsága mit befolyásol? Erről nem nagyon találtam infót.
2021. máj. 28. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, azt gondoltam saját tekerést használsz. :( Ha rászánod magad, használd ezeket a kalkulátorokat [link] de előbb olvasd el az alattuk lévő faq-ot. :)

Gyári porlasztóknál előfordulhat hibás széria, ezt nem tudod kivédeni. Minél kisebb ellenállású coilt használsz, annál magasabb legyen a liquid vg és alacsonyabb a nic tartartalma > nagyobb teljesítményt (watt) használhatsz. (pl. 0.01-0.5 ohm - 70% vg - max. 3% nic - mehetsz 25-30 watt fölé, de vedd figyelembe, hogy így több liquid fogy, hamarabb elhasználódik a coil és gyorsabban merül az akksi)

2021. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fogok saját tekerést használni, de még a gyári van benne, 25 wattig már feltoltam és eddig elég jól bírja!


Igazából nem az a célom, hogy minél magasabb teljesítményen pörgessem, hanem pont az, hogy megtaláljak egy optimális teljesítményt a jelenlegi coilnak ami benne van. Mert én eddig úgy tudtam 1 ohm felett 8-10 watt ammi ideális, de még 16 watton is nehezen izzott fel. Kanthal huzallal még nem nagyon dolgoztam, ss316-ot használtam régebben, meg vissza is térek majd rá.

2021. máj. 29. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Huzalokhoz itt találsz pro&con útmutatót: [link] (5-6 éve kanthal 26-ot használok)

Egy kis segítség a megfelelő beállításhoz:

0.2-1.2 ohm/3.6-4.2 volt között [link]

1.2-6.5 ohn/3.0-8.0 volt között [link]

és egy részletesebb 1.5-5.0 ohm/3.0-6.0 volt között [link]


Tehát az 1.2 ohm/feszültségtől függően 7.5-53 watt között használható (persze azért nem mindegy, milyen anyagból készült a coil, a leves minimum 50/50 legyen)

2021. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem a linkeket! Általában liquidet 50/50-eset keverek nekem az nagyon bevált, még DL-hez is jó volt. Bár nem keverek helyesen, mert én mindig úgy csinálom, hogy veszek 100 ml alapot, meg hozzá 2 fajta 5ml aromát, megfelezem az alapot és így 50ml alaphoz keverek 5ml vagyis 10% aromát. Bár a lötyire eddig max annyi volt a panaszom, hogy pl kost is van egy dinnyés liquidem, aminek konkrétan pálinka íze van! :D ezen kívül nincs baj velük.
2021. máj. 29. 11:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!