Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Teljesítménynöveléshez vezeték...

Teljesítménynöveléshez vezeték csere szükséges ELMŰ területen. Mekkora a korrekt ár? Munkaidő hossza? Alább részletesen.

Figyelt kérdés
10-ről 25 vagy 32 Amperre akarjuk bővíteni a hozzáférést. Régi téglaházról van szó, benne régi lakással. Folyosón lévő villanyórától, automatától a lakásban lévő olvadóbiztosítékos dobozig vezeték csere szükséges, mert a régi elavult, szűk keresztmetszetű, tűzveszélyes. G1-es, 2 mm2-es vezeték volt eddig, most 6 mm2-es rézvezeték lesz. Eddig a falon belül futott, most kívül fog, cső alatt. Max. kb. 3-4 méteres szakaszról van szó. Mivel nem fér be a régi helyre, új helyre fognak felszerelni dobozt, kismegszakítót stb. + a vezeték + a munkadíj. Kicsit ledöbbentem az árajálatukon. Valami 75 ezer Ft + ÁFA. Ez miért ilyen drága? Azt mondják, ebből kb. 45 ezer csak az anyagköltség. Akkor 30 ezer Ft a munkadíj??? 1 nap alatt megkeresi a fél havi bérét? Szerintetek normális ez vagy nagyon át akarnak vágni? Sajnos csak ELMŰ-nél regisztrált villanyszerelő végezheti a munkát, így nem válogathatok kedvemre. Azt mondta az ember, hogy ez "1 napos munka". Ezt is kicsit túlzásnak érzem. Kiszedni a falból a régi vezetéket, felcsavarozni, bekötni, plombálni az új dobozt, kismegszakítót stb. Mi telik ezen egy napba szerintetek??? Nagyon nem értem, számomra gyanús. Szerintem max. 2-4 órás munka lenne. Az ár meg a másik. Ha 75-ből 45 ezer az anyag, akkor 30 ezret fizetek a munkáért? Még ha tényleg 1 egész napig csinálja, akkor is kicsit soknak érzem. Sokan egész hónapra kapnak ennyi pénzt, vagy kb. dupláját.
2010. aug. 26. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
ELMŰ-s villanyszerelőtől (ott dolgozó) kérdezted vagy csak olyantól, akinek van ELMŰS tanúsítványa?
2010. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ELMŰ-től először kijött 2 szakember, akik mondták, hogy a teljesítménynövelést a vezeték szűk keresztmetszete miatt nem végezhetik el. Ők adtak 1 azaz 1 nevet, akit hívjak fel az ügyben. ELMŰ-nél regisztrált szakember, ennyit tudok. De szerintem nem kifejezetten az ELMŰ-nek dolgozik, szerintem csak szerződésük van vele és külön cég. Másképp lényegesen olcsóbb lenne?
2010. aug. 26. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában így megy ez, hogy fele anyagköltség fele munkaköltség. Persze ha te csinálnád meg, akkor kijönne 20E-ből.
2010. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen hülye vagyok hozzá, de olyat nem lehet csinálni, hogy megcsináltatod gy villanyszerelővel és az ELMŰ-t csak hitelesítésre hívod ki? Szerintem olcsóbb lenne.
2010. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ELMŰ-vel kapcsolatban kell állnia a szerelőnek, mert plombát csak így vehet le és rakhat fel. Különben azt hihetnék, hogy valaki lopta az áramot (ha a plomba sérült és nincs új felrakva). Még akár az alatt a rövid idő alatt is.
2010. aug. 26. 11:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Házon (vagyis lakáson) belül, tehát a villanyórán túl, már mindenki azzal szereltet, akivel akar. Ez azért ilyen bonyolult és nehézkes, mert érinti a szerelés a villanyórát és a plombákat is.
2010. aug. 26. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak az ELMÜ szerződéses partnereitől veszi át a kész munkát. Elvileg (gyakorlatilag is) van egy listájuk abból lehet kivitelezőt választani. Gondolom, hogy akit ajánlottak, ő honorálja az ajánlást az ELMÜ felé!

A munkadíj az sajnos ennyi, több ezer Ft/óra a rezsiórabér, és ezt szorozd kettővel, mert villanyszerelő ilyen munkát csak párban végezhet az előírások szerint.

2010. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

30 ezer Ft a villanyszerelőnek 1 napi munkájára szerintem nem sok. Egy fogorvos 1 óra alatt megkeres ennyit.

Ez értelmetlen összehasonlítás. Ha Te is akarsz ennyit keresni ne a mostani munkahelyedre járj 60 ezer Ft-ért, hanem menj el villanyszerelőnek. S akkor ebben az estben ingyen is megcsinálhatod magadnak.

2015. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!