Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudok valami olcsó i-pad et?

Tudok valami olcsó i-pad et?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2021. júl. 4. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem írni h akár ajálani vagy le irni a véleményt róla.
2021. júl. 4. 13:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ipad még használtan sem olcsó, max ha 10 evvel ezelőtti kiadás, azzal meg sokat nem ersz. Nézz más tabletek utan szerintem
2021. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok
2021. júl. 4. 14:36
 5/8 anonim válasza:
I-pad sosem lesz olcsó,esetleg a Samsung vagy Huawei tabletek közül van pár "olcsóbb" darab is
2021. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mennyi pénzt szánsz rá?
2021. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat huawirw gondoltam mert a telom is az szoval...

Min 30000ret

2021. júl. 4. 23:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg a legolcsóbb új iPad az iPad 9-es 64 GB WiFi modell, ennek az ára 130.000 Ft körül kezdődik, azért ennyi, mert 2021-es modell. Nekem ilyen van, és nagyon gyors, meg jó készülék, ár/érték arányban szerintem az egyik legjobb választás. Ez legalább 5 évig kap szoftver/biztonsági frissítéseket, mivel még forgalmazza az Apple. Ez nem jelenti azt, hogy 5 évig garantáltan minden új iPadOS verziót meg fog kapni, de biztonsági frissítéseket igen, illetve az utolsó 2-3 verzióra még az összes alkalmazás elérhető, tehát ennyi ideig biztosan jó lesz szoftveresen ez a készülék. Így ha 5 évig tudjuk használni, a havi amortizáció kb. 2200 Ft-ra jön ki. Én szeretek mindent amortizációban számolni, azaz az árat elosztom a várható élettartammal, illetve használati idővel. Természetesen ennél hamarabb is válthatunk újabb modellre, ha vigyázunk rá, jó árban el lehet adni egy támogatott és hibátlanul működő iPad-et, azaz kifizetik a még le nem használt időt.


A havi 2200 Ft amortizáció elég jól hangzik, és így nem is annyira drága egy új iPad, a gond ezzel, hogy sokan nem tudnak kifizetni egy összegben 130.000 Ft, ha pedig részletre vesszük, úgy drágább lesz a kamat miatt. Ez akkor működik, ha minden hónapban félre tudjuk tenni a havi amortizáció értékét, és mint fentebb írtam, nyugodtan cserélhetjük akár 2 év után is, mivel el tudjuk adni, és hozzátéve az addig összegyűjtött pénzt, új készüléket kapunk. Vagy lehasználhatjuk az 5 évet, ha minden hónapban félre tudjuk tenni a pénzt, meg lesz az új ára. :)

Aki a fent írt megoldást nem tudja kivitelezni, a használt piacon kell nézelődnie iPad után, ott vannak olcsóbb készülékek. Használtan a fent írt iPad 9 magánszemélytől 100.000 Ft-tól már beszerezhető, ugyanazt a szoftver támogatást kapja mint az új, így az amortizációt már le is tudjuk 1700 körülire csökkenteni. Használt készüléknél viszont nem árt vigyázni, mert nem mindegyikre kapunk garanciát, és akár hibást is kifoghatunk. Magánszemélytől olcsóbban kapunk, eladótól drágábban, cserébe eladó ért hozzá (ellenőrzi a készüléket, rosszat nem vesz meg) és jó esetben garanciát is ad rá. Én az utóbbi megoldást ajánlom, olyan eladótól/bolttól vásároljunk, ahol kapunk rá garanciát, sajnos iPad 9 esetén ez 110.000 Ft körül lesz, ami nem sokkal olcsóbb, mint az új ára (a havi amortizáció kb. 1800 Ft). Mivel ez még sokak számára nagy kiadás egyben, ezért a folytatásban folyamatosan lejjebb megyek az árakkal, konkrét típusokat írok kereskedői átlagárakkal, meg részletezem mennyire, mire és mennyi ideig tudjuk majd cserébe használni. Minden készüléknél a kereskedői átlag árat fogok írni (tehát magánszemélytől lehetséges, hogy olcsóbban is megkapjuk), viszont ha már kifizetünk érte nagyobb összeget, szerintem jogos elvárás a garancia, illetve megéri 15-20% felárat.


iPad 8: kereskedői átlagára a 32 Gb-os WiFi modellnek 90-100.000 Ft, 90.000-ért már találtam (bár ennek megfelelő állapotban, apróbb karcok és kopások vannak rajta). Ez a készülék olyan 3-4 évig fog szoftver frissítéseket kapni, 3 évvel számolva a havi amortizáció értéke 2500 Ft, 4 évvel számolva kb. 1900 Ft. A fenti számításból jól látszik, hogy sokkal jobban megéri egy új iPad 9-et venni, mint egy használt iPad 8-at. Cserébe viszont ugyanaz a kijelző méret (10,2 col), ugyanakkora a RAM, és a processzor is csak egy hajszálnyival gyengébb, napi használatban gyakorlatilag alig érezhető különbség az iPad 8 és 9 között. Csak a szoftver támogatás ideje lesz rövidebb, de akinek 8-asa van, nem érdemes 9-esre cserélnie, legfeljebb iPad 10-re, de az már más árkategória.

iPad 7: ez a modell átlagos állapotban kereskedőnél 75.000 Ft körül vehető meg kereskedőnél garanciával (szintén a 32 GB-os WiFi-s). Jelenleg még az iPadOS legfrissebb verziója fut rajta, de a processzor nem alkalmas a 18-as verzió futtatására, azaz innentől kezdve csak biztonsági frissítéseket kap majd, de még olyan 2,5 évig minden szoftver telepíthető lesz rá. A havi amortizáció 2500 Ft, mint az iPad 8 esetében. A kijelző mérete 10,2 colos, a RAM megegyezik az iPad 8 és 9-el, a processzora viszont már gyengébb. Ennek ellenére szinte minden alkalmazást működni fog rajta, ami az iPad 9-en, csak kicsivel lassabb sebességgel, használhatóság szempontjából még mindig egy remek készüléket fogunk kapni. Az iPad pont ezért jó választás, mert egy 2019-es modellről beszélünk, amire még mindig azt mondom, hogy gyors és napi használatra évekig megfelel. :)

iPad 6: a 32 Gb-os WiFi alapmodell kereskedői átlagára 65.000 Ft. Ennek a kijelző-mérete 9,7 colos, ez már egy picivel kisebb az újabb modelleknél. Jelenleg még ezen is az IpadOS legfrisebb verziója fut, ugyanaz miatt nem lesz telepíthető rá a 18-as verzió, amiért az iPad 7-re sem, így ez is kb. 2,5 évig kap majd támogatást, így a havi amortizáció kb. 2200 Ft (most sikerült lemennünk az új iPad 9 szintjére). Bár ebben már gyengébb a RAM és a processzor is, ettől függetlenül a legtöbb alkalmazás gyorsan fut rajta, videó nézésre, böngészésre, közösségi médiára és tartalom fogyasztásra még mindig kiváló választás.

iPad 5: a 32 GB-os WiFi-s alapmodell 55.000 Ft körül megy kereskedőnél garanciával. szintén 9,7 colos a kijelző mérete. Ez az első készülék, aminél már kompromisszumot kell kötnünk. Jelenleg az iPadOS 16-os verziója fut rajta, előreláthatólag ez még 1-1,5 évig még kap biztonsági frissítéseket. Erre még néhány kivételtől eltekintve az összes alkalmazás telepíthető. Viszont a processzor már csak 2 magos, a RAM is csak 2 GB, ami a sebességén is érezhető. Videó nézésre, böngészésre, közösségi médiára és hasonló feladatokra még ez is megfelel, bár számítani kell rá, hogy lomha lesz a sebessége. Olyan 2 évig még telepíthető lesz rá minden alkalmazás, így 2300 Ft-os havi amortizációval számolhatunk.

iPad air 2 és iPad mini 4: a kettőt egy kalap alá veszem, leginkább méretben térnek el, illetve az air 2 processzora kicsivel erősebb. Az iPad mini 4 kijelző-mérete 7,9 colos, az iPad air 2 kijelzője pedig 9,7 colos. Mindkét készülék olyan 35.000 Ft körül vehető meg (16 Gb-os WiFi modell). Jelenleg ez a legalja, amire még azt mondom, hogy érdemes megvenni, ha bármilyen ok miatt az ár a legfontosabb szempont. Nekem van egy iPad mini 4-em, másodlagos táblagépnek vettem használtan, ami ha megsérül, ellopják vagy elhagyom, akkor nem volt drága. Jelenleg még vannak rá biztonsági frissítések (iPadOS 15.8-ig frissíthető), teljes körűen még 1 évig biztosan lehet majd használni, utána pedig korlátozottan (lesz több alkalmazás, amit nem fog futtatni, de még sok feladatra megfelel a támogatás lejárta után is). A sebessége nem túl gyors, de böngészésre, e-könyv olvasásra, videó/streaming nézésre és zenehallgatásra megfelel. Böngészéskor néhány terjedelmesebb oldal betöltési ideje hosszú (aki gyorsabb készülékhez van szokva, erre számítson), de ha csak néhány hírt/cikket szeretnénk elolvasni, megnéznénk az időjárást, emaileket, közösségi média üzeneteinket, arra megfelel. Amortizációt azért nem írok, mert ezekre a feladatokra még több év múlva is alkalmas lesz, legfeljebb a YouTube, Facebook és Messenger csak böngészőből fog működni (jelenleg még viszi ezeket az alkalmazást is). Ezt figyelembe véve megfelelő választás, ha nincsenek nagy elvárásaink. Mindkettőben 2 GB RAM van (ami éppen elegendő alap feladatokra, a mini 4-ben 2 magos, az air 2-ben pedig 3 magos a processzor (ez is még határeset). Bár még sok mindenre használható, viszont sok tekintetben kompromisszum, cserébe tényleg nem drága. Gyereknek viszont az iPad mini 4 több szempontból is jó választás lehet, egyfelől nagyon szép a képe, másfelől viszi a YouTube-t és népszerű streamingeket (mesét nézni tud rajta), és a mérete meg a fémházas kialakítása miatt kifejezetten strapabíró, ha elejti, kisebb eséllyel törik, mint egy nehezebb és nagyobb készülék. Az iPad mini 2 és 3-mat viszont nem ajánlom, mivel 1 GB RAM, meg iOS 12.5.7 van rajta.

iPad 4: 20.000 Ft-ért árulják használtan, a 16 GB-os WiFi modellt. De ebben már csak 1 GB DDR2 RAM van, ami nem csak kicsi, de már túl régi technológia. A kijelző méret 9,7 colos, 32 bites, és iOS 10.3.4-ig frissíthető (azaz nem kapta meg az iPadOS-t). Ez kb. e-könyv olvasára, és zene hallgatásra, meg videók nézésére megfelel, meg a böngésző működik rajta, viszont az 1 GB RAM meg 16 GB háttértár erősen korlátozza ezeket (mp3 lejátszónak nagy, túl sok videó nem fér el a 16 GB tárhelyen, böngésző pedig nem tölti be a terjedelmesebb oldalakat az 1 GB RAM miatt). Azt mondom, hogy ez a készülék inkább már csak gyűjtőknek éri meg, napi használatra nem javasolnám.

iPad 1 és 2: már 10.000 Ft-ért láttam ilyent működőben, de még annyira sem jó, mint az iPad 4. 512 Mb RAM-al az e-könyv olvasást és zenelejátszást leszámítva nem sok mindenre használható. Gyűjtőknek viszont érdemes megvenni, mert néhány év múlva többet fog érni (ha működik).

márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!