Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor és hol kell ellenállást...

Mikor és hol kell ellenállást alkalmazni?

Figyelt kérdés

Akárhogy kerestem neten, sehol nem találtam választ arra hogy hol, mikor, milyen ellenállást kell alkalmazni elektronikus áramkörökben. Szeretnék saját áramkört építeni a jövőben de nem értem a gyártók mi alapján választják ki ezeket.


(hogy ne írjak ki még egy kérdést hasonló témában) Mire valók egyes komponensek, mikor kell őket alkalmazni?



2021. júl. 9. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi tudassal ne akarj aramkort epiteni. Inkabb tanulj elobb.
2021. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem, hogy tanuljak. Nem űrtechnológiát akarok létrehozni, csak ami másnak alap, nekem még magas szint. Ha a kérdésemre tudod a választ, akkor te is tudnál tanítani azzal hogy megválaszolod. Köszi
2021. júl. 9. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szirty ***** válasza:
100%

Ha tisztában leszel az elektronikus áramkörök alapkapcsolásaival világos lesz az ellenállás szerepe is.

Olvass sokat a témában.


A kérdésed így olyan mint ha azt kérdeznéd mi a nyomógomb szerepe az atomerőműben.

Vagy a csavar szerepe egy autóban.

2021. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az áramkör és ott az ellenállás betöltött szerepe határozza meg.

Bizonyára tudod, hogy a LEDes alkalmazásokban előtét ellenállást kell alkalmazni, beállítani a LED áramát.

Ez csak egy példa (amúgy a LED áramát másképp is be lehet állítani).

2021. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3

Elolvastam a cikket, ezt ismertem mind de még mindig nem világos mi alapján kell megválasztani tegyük fel egy valamilyen szenzor elé az ellenállást. Szép és jó a példa hogy ennyi a feszültség, ekkora az ellenállás akkor ennyi lesz az áramerősség, de miért pont annyira kell? Az adott beépített egységnek meg van határozva mekkora áramerősség mehet bele és azalapján korlátozza le az ellenállás? És amint elhagyta az egységet ugyan úgy korlátozott lesz vagy az tovább módosítja? Nekem a miértje a nem tiszta leginkább

2021. júl. 9. 19:15
 7/13 Szirty ***** válasza:
87%

"még mindig nem világos mi alapján kell megválasztani"


Az a konkrét kapcsolástól és a kapcsolás céljától függ.

Mit nem értesz?


Általánosságban nem lehet azt mondani hogy 470 Ohm kell!

2021. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szirty ***** válasza:
100%
Mint ha azt kérdeznéd mennyi vizet öntsek a tartályba. :)
2021. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az adott beépített egységnek meg van határozva mekkora áramerősség mehet bele és az alapján korlátozza le az ellenállás?"

Igen.

Az alkatrészeknek vannak adatlapjai, úgy kell azokat áramkörbe építeni, hogy azok egyikét sem szabad átlépni.

Még az ellenállásnak is van: ellenállás, terhelhetőség, tűrés, max. feszültség a sarkain....

2021. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggódj, általános iskolában majd fogjátok tanulni.
2021. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!