Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja van a ventilátornak?

Mi baja van a ventilátornak?

Figyelt kérdés
Valami álló (talpas) ventilátor, ami elvileg korábban elromlott. Azért nem forgott, mert be volt ragadva a motorja, alig bírtam elfordítani a lapátját. Aztán csak sikerült, onnastól kezdve működött egy darabig. Most meg csak akkor akar elindulni, ha rásegítek. Szóval mindig meg kell forgatnom a lapátját, mert magától nem bír elindulni. Miért ragad be folyton? Ami még külön érdekes, hogyha kihúzom a konnektorból, pár perccel utána mindig forró lesz az a része, ahol a motorja van. Kérdem én, hogy a csudába melegszik fel, ha egyszer nem kap áramot? Amikor épp be van kapcsolva, akkor bezzeg nem melegszik, épp csak langyos. Ez hogy lehet? Egy kicsit paranormálisnak tűnik! Gondoltam megolajozom a motorját, de lehet nem az a baj. Minden esetre furcsa, hogy azután melegszik fel, miután teljesen kihúzom a konnektorból... Na de tudok csinálni valamit ezzel a ventilátorral, hogy jó legyen, vagy ez már ilyen marad?

2021. júl. 13. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Működés közben azért nem forró, mert ugye önmagát is hűti a légáramlással.

Próbáld meg a csapágyak beolajozását, de szerintem ez a motor már menetzárlatos lett.

2021. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a csapágyazásával lehet gond, ki kellene takarítani őket és olajjal megkenni. Ezeknek a vackoknak siklócsapágyas motorja van 99%-ban. Ha már berágódott a karbantartás hiánya miatt akkor az sajnos csere, nem éri meg javítani.

Azért melegszik fel mert az erőlködéstől nagyobb árammal üzemel mint normál üzemben. Megállás után megszűnik a légáramlás és csak a konvekció által vezetődik le a motorról a hő.

Mindenképpen javítani kellene, mert ez így tűzveszélyes!!

2021. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!