Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem fejlámpát felteszem...

Vettem fejlámpát felteszem tölteni és van mikor zölden van mikor pirosan világít! Attól függ hogy érintkezik a bemenet! Az lenne a kédésem hogy akkor most elvileg mikor tölt? Ha piros vagy ha zöld?

Figyelt kérdés
Mert használatkor semmi idő alatt gyengül a fény (merül) Gondolom nincs rendesen feltöltve?

2021. júl. 29. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Józan ésszel gondolkodva elvileg a piros jelenti a töltést és zöld, amikor fel van töltve.

De mivel nem tudjuk a te eszközöd pontos típusát, csak találgatni lehet.

2021. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

milyen lámpa ez?

leírás van-e hozz?

Esetleg tapogasd meg amikor piros, hogy egy idő után melegszik-e kicsit a töltő.

2021. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis akkumulátoros fűnyíróm. Az, amikor tölt, pirosan világít, a feltöltés után zölden. Azt hiszem ez az általános, de így látatlanban nem állapítható meg, hogy a te lámpád esetén, hogy van ez.

„van mikor zölden van mikor pirosan világít! Attól függ hogy érintkezik a bemenet”

Ha nem csatlakoztatod a lámpát a töltőre, akkor nincs töltés, ilyenkor az egyik szín világít, ha csatlakoztatod a lámpát, akkor van töltés, ekkor a másik szín világít.

Töltés közben a töltő kissé melegszik, ez tapintással megállapítható. Megfigyeled, hogy ilyenkor melyik szín világít, ez jelzi a töltést. A töltés befejezésekor a töltő gyakorlatilag nem melegszik, ekkor elvileg a másik szín világít.

2021. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Piros: töltődik

Zöld: fel van töltve

2021. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4-es válaszoló vagyok nekem is van fejlámpám onnan tudom
2021. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Gondolom nincs rendesen feltöltve?"

Vagy az akku gagyi.

A piros azt jelenti, hogy a kapocsfeszültség alacsonyabb, mint ami az akku feltöltött állapota. Ez akkor is így van, ha rossz az akku, és nem lehet feltölteni a névleges feszültségére.

A zöld azt jelenti, hogy a kapocsfeszültség nem alacsonyabb mint az akku feltöltött állapota. Ez akkor is így van, ha nincs csatlakoztatva, vagy nem érintkezik, illetve ha az akku kapacitása kicsi, és hamar fölszökik a feszültség.

2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nem egy eget rengető típus! pár ezer forintos! És igen tudom hogy ha piros akkor tölt... Csak van mikor elmozdul töltés közbe az érintkezőnél ahogy be van dugva akkor meg már zöld... Holott tuti nincs feltöltve mert nemrég tettem oda! [link]
2021. aug. 6. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Nég mindig nem értem a problémád.

A töltő nem tehet rüla ha nem érintkezik a csatlakozó.

Csak azt jelzi, hogy nincs semmi ami lehúzza a kapcsfeszültségét, ergo nincs rá csatlakoztatva tölteni való.

Esetleg ha meg tudnád fogalmazni, hogy pontosabban mit vársz tölünk, könnyebb lenne megválaszolni.

2021. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Addig pisztergáld amig piros nem lesz és hagyd úgy, ne mozgasd!
2021. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8: Használtam egy adott nap lemerült mert alig égett! Odatettem tölteni és a töltő rögtön zöldet mutatott! Holott le volt merülve utána a kábelt megmozgattam kicsit és akkor meg piros volt! Vagy ennyire gagyi a töltője vagy nem tudom! Szóval van mikor pirost van mikor zöldet mutat! Attól függ hogy a kábel hogy áll ha megmozgatom akkor zöld ha megint akkor piros... De azt tudom hogy múltkor is pecáztam éjszaka és kb fél óra után alig világított úgy hogy nem folyamatosan égett csak amíg csaliztam stb... 9: A lényeg hogy pirosnak kell lenni addig mozgatom és ha utána zöldre feltölt akkor tuti felvan töltve?! Erre voltam kíváncsi!
2021. aug. 6. 21:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!