Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rendszeres, napi használat...

Rendszeres, napi használat (de nem munkaeszköz!) esetén hány évente cseréltek laptopot?

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 00:51
A kérdező szavazást indított:
2-3 évente.
4-5 évente.
7-8 évente.
10 évente, vagy még ritkábban.
26 szavazat
 1/9 anonim válasza:
100%
Milyen laptopod van?
2021. aug. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
Márkától függ. Ha megfizeted rendesen akkor meghálálja és valszeg 8-10 évig is bírni fogja.
2021. aug. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es: Asus. 200 ezer alatt volt az ára, 2017-ben vettem. Most is aránylag jó, bár kicsit lassúbb, mint új korában. Az az előtti laptopomat 2007-ben vettem, de már 2014-ben lassú volt, mégis kitartottam mellette még 3 évig. Hozzáteszem, sose használtam Torrentet, meg nagyobb letöltős programokat. De nem is telepítettem sosem újra a gépet, csak frissítettem a vírusirtókkal.
2021. aug. 1. 01:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 2011-es Asus laptopom amit 140 ezerért vettem akkor, mai napig működik, használatban van, igaz nem annyira intenzíven az utóbbi 2 évben mert asztali gép is van azóta de egészen addig meghajtottam rendesen. Ehhez hozzátartozik, hogy karbantartottam rendszeresen persze. Annyi baja van, hogy az egyik zsanér már kitört az alsó részből szóval hajtogatni már nagyon lehet.
2021. aug. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*nem nagyon lehet hajtogatni.
2021. aug. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 #2

inkabb tipus-,-kategoria fuggvenye

5-10evig barmire jo barmelyik mobil/laptop/pc ha eros kozepkategoriabol valasztasz

laptopnal ez altalaban 300-350-400ezer

pc nel ha megjelenitot is beleszamitod akkor nagyjabol hasonlo viszont arsav normalis vga arak melett 100ezerrel lentebbi

mobil (vagy tablet) nel ez minimum 60-80ezer


ami alatta van 200nal laptopnal ott nagyon jol kell beletalalnod, ritka az ami mind fizikailag mind teljesitmenyileg, mind technikailag kibirja rendesen a "barmire" kategoriat

termeszetesen netezos, filmezosnek jo lehet egy olcso is sokaig, ez mar lenyegeben 10eve is igy volt hogy legalabb 4mag/szalas legyen, 4/8GB RAM os

napjainkban nem art egy SSD, ha M2 slotja van akkor olyan (kb. 256/512GB legalabb)


Ha grafikai dolgok is fontosak akkor pedig dedikalt vga is ami elege dob aran, gpu fuggvenye meg kell legyen a kozepkategoria, nem vram alapjan kell valasztani



amugy tehat minden rendbe van amit irtal, varhato volt


ha "ujon" gondolkodsz, akkor erdemes hasznaltan, harderapro.hu

strapasabb tipusokat nezegetni, "uzleti", "bussines" eket

mivel hasznaltan 150-200ert is mar komolyabbat kaphatsz telejsitenyileg is, max picit regebbi, de ha csak proci es vga amik azert elavultnak megse mondhatok, akkor max egyeb dolgokra kell figyelni modern korban elegek e neked, csatlakozok, kijelzoje


Xy4

2021. aug. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egy elit HP, fémházas, alig használt volt 5 éve, amikor megvettem.

Volt itt is zsanértörés (kétszer), meg a töltő bemenetele lazult ki, de a mai napig használom napi szinten, nagyon sokat.

Előtte egy Lenovo volt, hát az 2 év múlva kuka, annyira rossz volt, nem érte meg már javíttatni sem.

2021. aug. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évente cserélek.
2021. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt 2006-ban vettem, az Toshiba. Az akkumulátorában, már annyi erő sincs, amennyi az elindulásra elég. A dvd meghajtó pedig a legtöbb lemezt már nem ismeri fel, de érdekes módon a saját telepítőlemezét még igen. Ezeket leszámítva nincs vele probléma, de már nagyon elhaladt felette az idő. Több éve halogattam már egy új vételét, aztán éppen ezen a héten pénteken vettem egy újat, ez Dell. Szóval ez 15 év, bár tudom, hamarabb kellett volna cserélni.
2021. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!