Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A led szalag akkor is világít...

A led szalag akkor is világít ha a hosszabbító ki van kapcsolva. (?)

Figyelt kérdés
Ma vettem egy led szalagot, rendesen működött, fel is raktam a falra, és amikor éjszaka lekapcsoltam arra lettem figyelmes hogy világít még egy picit nagyon halványan. Kikapcsoltam a konnektort, úgy is világít. Csak akkor nem világít ha ki van húzva a konnektorból. Ez fogyasztja az áramot nagyon? Vagy ez miért lehet hogy világít? És az a hosszabító hibája ha ugy is világít ha ki van kapcsolva a hosszabító?

2021. aug. 6. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gagyi a tápegység leválasztása, illetve csak az egyik ágat szakítja meg a kapcsoló. Fordítsd meg a dugót a falban.
2021. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az miért van hogy a led világít amikor ki van kapcsolva?
2021. aug. 6. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre adott választ az első válaszadó.
2021. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dugd be fordítva és meglátod! :)
2021. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:
90%

"És az miért van hogy a led világít amikor ki van kapcsolva?"


Ahogy már írták valószínű hogy a kapcsoló a hosszabbítóban csak egy áramkörös és éppen úgy dugtad be hogy a nullát szakítja meg nem a fázisvezetőt.

Így a feszültség megmarad a LED tápegységben, csak nullát nem kap, így működni nem tud, de kapacitív úton a megmaradó zázis képes egy nagyon kicsi áramot áthajtani a tápegységen.

Nem ez nem fogyaszt sokat, gyakorlatilag a fogymérő nem is igen képes megmérni.


Gyakori jelenség egyéb LED-es fényforrásokkal ez, nem csak LED szalagnál.


A másik dolog, hogy kikapcsolás után még tud egy kicsit világítani mint a régi órák számlapja. De ez pár perc alatt megszűnik. Ennek nincs köze az első esethez. Nem tudom melyik esetet tapasztaltad.

2021. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm a választ, igaz nem nagyon értem, az utolsó mondatotra, nem csak pár percig világított hanem tovább is.
2021. aug. 7. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra gondol az #5-ös, hogy csomó kütyüben vannak kisebb-nagyobb kondenzátorok, amik hosszabb-rövidebb ideig képesek tárolni a feszültséget, így kikapcsolás után azok kezdenek el kb elemként funkcionálni, és ha a gépet nem is hajtják meg, a kis ledek azért még tudnak égni egy kis ideig. De rendszerint pár másodperc alatt ezek is kimerülnek, ezért van az, hogy sok cucc LED-je csak nagyon lassan alszik ki. De ennek nincs köze ahhoz, amit te tapasztaltál.


Egyébként megoldódott a probléma, amikor fordítva dugtad be a konnektorba?

2021. aug. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!