Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kenő anyagot használjak...

Milyen kenő anyagot használjak olyan felületetre amelyet por ér és nem szeretném hogy össze szedje azt?

Figyelt kérdés
Robot lámpának a fókusz lencsélye egy fém rúdon csúszik amit alándóan egy ventilátor fúj tele porral amitől beszokott akadni, ezért zsírtartalnitaní szoktuk, de attól a járása darabos lesz néha meg is akad. Szóval kéne egy olyan kenő anyag amit nem fog a por. Szilikon spray-t ajánlottak nekem de nem ismerem. Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 11. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

-kenőanyag

-összeszed

2021. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az serossz.

Biciklilánc spré esetleg, és hasonló száraz olajok

2021. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fújkálást nem javaslom, minden is kenőanyagos lesz.

Egy pici zsírt tegyetek a rúdra és időnként tisztítani és újrakenni szükséges. Nincs olyan kenőanyag ami nem szedi össze a koszt!

Szárazon ne járassátok, mert berágódik.

Esetleg próbáljátok meg a vazelint! De az is össze fogja szedni a mocskot.

2021. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vazelin 🤣🤣🤣
2021. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem viccnek írtam!! :)

Dolgoztam mozdonyszerelőként, a régi járműveken a vezérlő áramkörök érintkezőit vazelinnel kentük. Igaz nem tubusos volt, hanem 25 kg-os vödörben állt a raktárban :D


Mondjuk most hogy beszélünk róla eszembe jutott, hogy esetleg paraffint is meg lehetne próbálni. (A vezelin is egyfajta paraffin)

Jobb minőségű, nem gyémántkemény, töredezős, illatosított, színezett gyertyából kicsit levakarni és megmelegíteni (óvatosan! nem felgyújtani a konyhát!! :D) Kerékpárosok is használják lánckenésre a paraffin+olajfürdőt.

2021. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, de mi mindig elvicceltük fiatalon.
2021. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szappanozd meg.
2021. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olajokba, zsírokba beleragad a por. Függetlenül attól, hogy az egy hagyományos kenőolajból vagy sziloxánból (szilikon) készül.

Ugyan ez a helyzet a zsírokkal, szappanokkal, és a parafinnal is.

Csak száraz kenőanyagba nem ragad.

Ilyen pl.: a grafit és a molibdén-diszulfit.

Ezek viszont nagyon precízen illesztett helyeken nem használhatóak pl.: görgős és lineáris csapágyak.

Ha nem az utóbbi van a lámpában, akkor valamelyik szárazkenőanyag lesz a megoldás.

2021. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!