Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanykapcsolásnál mi lehet...

Villanykapcsolásnál mi lehet még mindig a probléma? (Volt már róla kérdés)

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Először is köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak.


Szóval az előző kérdésben linkelt rajzok segítségével a következőt sikerült elérnem.


A pontból felkapcsolva a lámpát B pontban le tudom kapcsolni. Majd B pontban felkapcsolva A-ban lekapcsolni.


Viszont A-ban fel majd B-ben lekapcsolás után csak B-ben tudom lekapcsolni. Vagyis mindig csak ott tudom felkapcsoni ahol utoljára lekapcsoltam.


Azt hogy tudom elérni hogy többször fel tudjam egymás után a lámpát az egyik ponton még akkor is ha az előző lekapcsolás nem ott történt.



2021. aug. 12. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Így kell bekötni helyesen: [link]


Két alternatív kapcsoló kell hozzá. Az egyik kapcsoló L jelű pólusába bekötöd a fázist, a másik L jelű pólusába a lámpát. Az L1, L2 pólusokat összekötöd a két kapcsolóban. A sorrend mindegy, tehát mehet L1->L2 vagy L1->L1 is.

2021. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az alternatív kapcsolókat összekötő két vezeték közül az egyik meg van szakadva vagy nem érintkezik, nincs bekötve jól.


Vagy nem alternatív kapcsolókat használsz, hanem simákat, mert amit leírtál, az egy közönséges és-kapcsolás (csak akkor ég a lámpa, ha mindkét kapcsoló egy meghatározott állásban van, és bármelyiket átbillentve lekapcsolódik, majd csakis ennek visszabillentésével kapcsolódik föl).

2021. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elvileg alternatív kapcsolók.


1es ettől a képtől már agyvérzést kapok :D 1 az egyben úgy csináltam ahogy írod és mégis ez az eredmény sajnos.


A kapcsolókat összekötő vezetékek szerintem jók. Egymás után összekötöttem őket a fázissal természetesen csak azért hogy lássam van e bennük így áram és volt. Ezért gondolom hogy a vezetékek jó.

2021. aug. 12. 13:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valamelyik kapcsoló rossz, az egyik pólusa nem érintkezik. Múlt héten cseréltem egy döglött kapcsolót, ami egyáltalán nem érintkezett, szóval van ilyen.
2021. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hogy kipróbáld: LEKAPCSOLT ÁRAM MELLETT tedd a multimétert szakadásvizsgálatra, az egyik vezetékét az L pólusba, a másikat az L1-be, majd kapcsolgasd. Egyik állásban jeleznie kell, másik állásban nem. Aztán az L1 helyett az L2-be tedd, így az ellenkező állásban jelez, ahol eddig jelzett ott nem fog. Mindkét kapcsolónak így kell működnie. L1-L2 között soha nem szabad jeleznie.
2021. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt az L ahova a fázis/lámpa vezeték meg az világos. De akkor tegyétek már nekem tisztába hogy az L1 L2 mit takar pontosan.


[link]

2021. aug. 12. 14:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Alul az 1 és 2 jelű pontok, csak nincs L jelölés előtte.
2021. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szirty ***** válasza:
100%

A képen nincs L1 L2.


Ez a kapcsoló úgy működik, hogy vagy az L kivezetést köti össze az 1-es kivezetéssel, vagy az L-et köti össze a 2-es kivezetéssel.

De ott a kapcsolási sémája is.


Az alternatív kapcsolás nem egy rakéta tudomány azért.

2021. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bár nekem is egyértelmű igennek tűnik a válasz azért megkérdezem. Ha az egyik kapcsolónál az 1es kivezetéshez teszem a vezetékeket akkor gondolom a másiknál is az 1eshez kell tennem igaz?
2021. aug. 12. 14:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak ne az L-hez. Oda az egyik oldalon a fázis, a másikban a lámpához menő vezeték megy. A két számozottat úgy kötöd be ahogy akarod.
2021. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!