Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hibás a tranzisztorom?

Zoli0630 kérdése:

Hibás a tranzisztorom?

Figyelt kérdés
Multiméter tud tranzisztort mérni minden lehetséges állásban betetted egyikben sem írta hogy jó lenne. Építettem hozzá tesztáramkört ( [link] ott világít a LED. Viszont akkor is vilagit ha kikötöm a B-vel jelölt lábat. Valamint akkor is világít ha megcserélem a C és E lábat miközben a B továbbra is ki van kötve. Típus 60n60fd1 [link]

2021. aug. 13. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egy sima tranzisztormérővel ezt nem fogod tudni megmérni, mivel az a bétát méri, ami ugye Ice/Ib.

Itt nincs bázisáram, mert ugye ennek gate-je van, amin csak nanoamperek folynak.

2021. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha megnézed a jelölését, ott is látszik, hogy a bal oldala olyan mint egy fet, a jobb meg mint egy bipoláris tranzisztor.
2021. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem működik az első link, de a leírásból ítélve rossz a tranzisztor.

Multiméterrel diódamérő módban is le lehet tesztelni. NPN tranzisztornak csak akkor szabad vezetnie, ha a piros kábelt kötöd a bázisra, ilyenkor kollektor és emitter felé is. Minden más variációban szakadást kell mutatnia. PNP-nél ugyanez, csak fordított polaritással, azaz a fekete menjen a bázisra.

2021. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és igen, így csak bipoláris tranzisztort lehet lemérni.
2021. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3-4: igen, de a második link szerint igbt-vel kísérletezik.
2021. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért mert ez egy IGBT... És mind az áramköröd, mind a mérési módszered hibás. A multiméter bipoláris tranzisztorra van kitalálva, ugyanúgy mint a kapcsolásod. Olvass utána az IGBT-nek, egyébként már a linkben is szerepel, hogy ez egy IGBT.
2021. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Multiméterrel nem lehet tranzisztort tesztelni, ki mondta ezt neked?
2021. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
7 még a ruszki meg a lengyelpiaci mutatóssal is lehetett. Ha BE, BC egy irányba átengedett, CE meg semerre (ohm mérővel), akkor nagy eséllyel jó volt. Mondjuk ezzel a bétát nem tudtad mérni.
2021. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"nagy eséllyel jó volt"


Hát ez csodálatos. Valamit vagy kimérek és jó vagy nem mérem ki és akkor nem tudom jó-e. Nincs olyan, hogy félig kimérem, aztán "nagy eséllyel jó". Ha pedig nem tudom jó-e, de olyat mondok róla, hogy "nagy eséllyel jó", akkor elszégyellem magamat és visszaadom az oklevelemet (vagy ne adj' isten diplomámat). Nem véletlenül írtam, hogy multiméterrel nem lehet tranzisztort tesztelni. Nem lehet és pont. Fogadjuk el.

2021. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Erre igazából nem is lenne mit mondani. Ez olyan, mint amikor próbalámpával megnézik, van-e fesz vagy nincs. Itt is meg lehet első körben nézni, hogy ahol kell vezet-e, vagy nem. Ahol zárnia kell, ott zár-e vagy nem. Ha ezek rendben, nekem 20 ból egy nem működött a próbakapcsolásban. Ennyi.


Egyébként a kérdező arról írt, hogy a multiméternek van tranzisztorvizsgáló funkciója.

Ilyen, ha még nem hallottál róla:

[link]


Tehát lehet. Pont. 🤧

2021. aug. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!