Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért zavarja a körforgalom a...

Miért zavarja a körforgalom a rádióadást?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdés lehet, de egy ideje gondolkodom már ezen. Amikor megyünk az autóval, általában szól a rádió, de a körforgalmaknál elmegy az adás, elkezd szakadozni, recsegni, aztán ahogy kiérünk újra jó. Valami esetleg zavarhatja ott a jelet vagy ilyesmi? Nem nagyon értek a rádiókhoz, se az autókhoz, de ez érdekelne, hogy miért van.

2021. aug. 16. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Kapaszkodnak a zenészek.

Ezt az Ezo rovatban jobb helyen lenne. Semmi alapja sincs ennek az állításodnak. Képzelődsz vagy füllentesz.

2021. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez csak egy megfigyelés, nem biztos, hogy van rá magyarázat, de ha van, én nem elsősorban "ezo" válaszra számítanék, hanem inkább műszakira.
2021. aug. 16. 20:31
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Nincs műszaki magyarázat egy hazugságr, mint a lepontozásra sincs semmi ok. Hülyeséget írsz.

Ez a kérdés egyértelműen kitaláció.

2021. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

A rádióban egyes alkatrészeket ragasztással rögzítenek, ami a kocsi rázkódásától idővel eltörhet.

S ha egy ilyen elszabadult alkatrész egy durvább kanyarban erősen elmozdul a helyéről, az okozhat zavarást.

2021. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Minden körforgalomban csinálja, vagy csak egy bizonyos körforgalomnál?
2021. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szirty ***** válasza:
91%

Lehet hogy csak rossz megfigyelés-alapú következtetésre jutottál.

Pl. hogy megfigyeltél egy olyan egybeesést amiknek az egyidejűségen kívül nincs egymáshoz semmi köze.


Pl. ha tapsolsz egy légy fölött, akkor a légy elrepül.

Ha kitéped a szárnyát és tapsolsz fölötte, nem repül el.

A légy tehát megsüketül ha kitépik a szárnyát...


Erre milyen tudományos magyarázatod lenne?

2021. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg ott sűrűbben vannak az autók, mint átlagosan. Így koncentráltabban vannak jelen a zavarforrások is.
2021. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#3 Minek hazudnék? Tényleg kíváncsi voltam, ezért írtam ki a kérdést.
2021. aug. 17. 10:53
 9/21 A kérdező kommentje:
#5 Igen, ezért figyeltem fel rá.
2021. aug. 17. 10:53
 10/21 anonim ***** válasza:

mit igen?

egynél vagy az összesnél? :D

2021. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!