Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen awi hegesztő gépet...

Dhorvath97 kérdése:

Milyen awi hegesztő gépet vegyek alumínium hegesztésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék megtanulni alumíniumot hegeszteni! Sem az iskolában, sem a gyakorlati helyen nem kaptam lehetőséget, hogy gyakorolhassam, olyan munkahelyre meg nem vesznek fel, hogy majd megtanítanak, mindenhova olyan embert keresnek, aki már tud szépen és jól hegeszteni. Ebben kérem a segítségeteket, tudnátok e linkelni hegesztő berendezéseket, amikkel tudok szép varratokat húzni, amennyiben tökéletesen csinálom! 200-300 ezer forint körül kapható e ilyen awi gép?

U.i.: mielőtt valaki a képzést ajánlaná, egy helyet tálaltam, ahol lehetőségem lenne rá, de 1. A munkám és a gyakorlati hely elhelyezkedése miatt csak hétvégén tudnék menni, és csak hétköznap van rá lehetőség.

2. Az oktató a telefonban azt mondta, kb 200-250 óra gyakorlás és 4500 Forint/óra (és ebben még sem az utazás sem a vizsgadíj nincs bent)


Előre is köszönöm a segítséget, szép napot kívánok Mindenkinek!



2021. aug. 21. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az AWI alu hegesztés nem egy nagy durranás, gyakorlatilag aki tud valamennyire hegeszteni AWI-val, annak menni fog. Itt a lényegi különbség az anyagvastagságban van. A vékony alu anyagokat szinte kizárólag impulzus módban lehet varrni, tehát ennek megfelelő gép kell hozzá.

Szerintem egy Iwed, Jasic, Alfaweld vagy hasonló gép belefér ebbe az összegbe és tökéletesen megfelelnek a feladatra.

2021. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

AC-DC awi hegesztőgépet kell venned. Ez azt jelenti hogy váltóáramot is tud a gép. Ez a képesség miatt 2-3X annyiba kerül...

Egyéb kérdésed..

Szép varratok... hát az nem a géptől lesz szép,hanem a kezed gyakorlatától,és a technikai tudásodtól/precizitásodtól,fémek ismerete,valamint az alapvető rutintól...

Ehhez idő és sok-sok gyakorlás kell!,és azt nem itt a GYIK-on kérdezgetve hanem a munkaasztal mellett sok óra gyakorlás után lesz.

Ajánlom figyelmedbe a weldingsandtips yutyu csatornáját ahol sok apró fortélyt elcsenhetsz

2021. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem haragszol inkább itt válaszolok mint privátban, hogy más is lássa és esetleg hozzátudjon szólni.

Azt előre leszögezem, hogy nem vagyok hegesztő, de a szakmámból adódóan sokat hegesztek és sokféle technikát kipróbáltam már.

Az impulzus AWI hegesztés kifejezetten vékony anyagokhoz van kifejlesztve és gyakorlatilag szinte minden gép tudja (kivéve az enyém). Az előttem szóló jól írja, az aluhoz váltóáramosított, u.n. AC/DC gép kell és mellé nagy tisztaságú argon (4.6) védőgáz. Persze ezeket már valószínűleg tudod, ha egy kicsit informálódtál.

Amit nem biztos, hogy tudsz, a vastagabb alu anyagokat (3 mm fölött) simán és szépen lehet hegeszteni egyszerű bevont elektródás technikával.

2 mm anyagvastagság fölött a legtöbb "Co" gép is tökéletesen hegeszti, az említett argon védőgáz és néhány kisebb módosítás után. Sorozatgyártáshoz ez az egyik legjobb technika.

Az AWI aluhegesztés mint írtam, inkább a vékonyabb anyagok vagy a különböző öntvények hegesztéséhez a legjobb választás.

Egy ilyen gép valószínűleg minden igényedet kielégíti és hosszú élettartamra számíthatsz:


[link]

2021. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!