Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig bírják(hónap,év) a...

Meddig bírják(hónap,év) a lakásotokban az alábbi fényforrástípusok?

Figyelt kérdés
Hagyományos izzó,kompakt fénycső led lámpa
2021. aug. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
LED van mindenhol, egy éve, de még egy sem égett ki.
2021. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Van olyan normál izzóból néhány ami már születésemkor is ott volt ahol. (41 vagyok) Évi néhány alkalomkor van felkapcsolva, úgyhogy valszeg sosem fog kiégni.

LED-es spot meg volt ami 1 órát bírt...

A kompakt fénycsövekből 1 durrant el, 1-et meg levertem a létrával véletlenül. A LED-es üzemre váltáskor szépen lecserélődtek és felkerültek a polcra tartaléknak.

2021. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol LED van, ahol nem a legolcsóbb sz*r van, ott 2 év alatt nem égett ki (igazából majdnem mindenhol a legolcsóbb van, egyetlen egy IKEA-s, kettő pedig a nem külön izzó, hanem a lámpával egyben van, összesen kettő égett ki még az élettartamuk elején. Azóta nincs velük gond (1,5 éve)).
2021. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre nem lehet pontos választ adni, mert ez nagyrészt attól is függ, hogy mennyi ideig használják.

Nálam az asztali lámpában volt sokáig izzólámpa, az egy-két évig bírta. Kb. két éve már LED lámpa van benne, az még most is világít. Kompakt fénycső a konyhában és fürdőszobában van, azokat nagyjából öt év után kellett cserélni.

Egyszer vettünk a csillárba három olcsó kínai izzólámpát. Az egyik már a második bekapcsoláskor megadta magát, vagyis az élettartama néhány óra volt.

Van egy saját készítésű éjszakai lámpám. Abban 6V/3W-os izzólámpa van, egy régi csengőreduktorról táplálva, amely a lámpával terhelve kb. 5 V-ot ad. Ezzel a lámpa élettartama napi 6-8 óra használat mellett elérte a tíz évet is.

A pincében egy 200W-os, Tesla gyártmányú izzólámpa volt, átlagosan olyan napi fél órát volt használva. Nagyjából 25 évig működött, aztán még működőképes állapotban eltettem és lecseréltem kompakt fénycsőre.

2021. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol LED van, kivéve pince, sufni, szóval ami ritkán kell.

2015-2016 között cseréltem ki mindenhol. A minden nap több órát használt fényforrások közül most kezdett tönkremenni egy-kettő, de utánaszámolva tudták a rájuk írt üzemórát (~20.000)

2021. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

új fajta dupla üveges land lite halogén E14 menetes izzók a csillárban, némelyik hamar elmegy, de olcsó, és jó a fénye.

Másutt Land Lite E14 filament ledek, közepesen drága jó fény, eddig 1 tönkrement valami gyári hiba lehetett.

Még másutt E14 opálbúrás tövében hűtős ledes, még korai darab, jó drága, nem a legjobb fény, de még egy sem ment tönkre. Aztán E27 mennyezeti UFO lámpákba korábban Osram energiatakarékos csöves szarok, mind tönkrementek, cserélve Land Lite olcsóbb típusra, amik jól bírják, és egyszer vettem egy lidlis noname sz.rt olcsóé, ami nagyon régi, sokat van kapcsolgatva, és nem ment még tönkre.

2021. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!