Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik gyakorlatban használt...

Létezik gyakorlatban használt tranzisztoros kapcsolás SRPP, White-follower vagy Aikido kapcsolásból?

Figyelt kérdés
Ha ilyenekre keresek rá, csak elektroncsöves kapcsolások ugranak fel. Egyetlen FET-es kapcsolást találtam SRPP-vel.

#SRPP
2021. aug. 22. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A Revox A78-as lemezjátszó előerősítő kimeneti fokozata is nagyon hasonlít az SRPP kapcsolásra:

[link]

White emitter follower:

[link]

Létezik bipoláris tranzisztorral is SRPP kapcsolás:

[link]

SRPP, White follower, Aikido, ezeknek itt próbálj utána nézni:

[link]

2021. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végignéztem őket. Igen a REVOX fono erősítő határozottan egy srpp.

A Tubecad oldalt korábbsn olvasgattam, de nem találtam meg ezt a cikket, úgyhogy ezért külön köszönet. (Hozzá kell azért tenni, hogy a szerző csak SPICE-ban csinálta meg a kapcsolást). Furcsának találtam, hogy csodálkozik, hogy a közép-ellenállás megfelelő beállításával csökkenteni tudja a 2. harmonikusokat. Pedig pont ez a lényege az SRPP-nek, ezért keresek én is jó leírást róla.

2021. aug. 23. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!