Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kell a laptopomban...

Miért kell a laptopomban évente akkumlatort cserélni?

Figyelt kérdés

2019-Ben vásároltunk egy Dell laptopot. Teljesen új laptop volt. Semmilyen probléma nem volt vele, pontosan egy évig. 2020-ban már jelezte a laptop hogy nem jó az akkumlator, mivel volt rajta garancia ingyen meg lett csinálva. Azóta eltelt egy kis idő, az akkumlator viszont megint nem jó.


-nem szoktam órákon át tölteni, amikor fel van töltve akkor kihuzom

-aránylag nem használom sokat,zenét hallgatok néha, inkább csak munkára, iskolára használom


Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a probléma? A szervizben azt mondtak hogy túl sokat játszok rajta azért b@szodik el mindig, de ez nem igaz mert telefonon szoktam csak játszani, talán 1 db kis tárhelyt foglaló játék van letöltve.



2021. aug. 30. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt semmi különleges csak pont kifogtál egy akku gyenge gépet.Nekem már vagy 3-4 éve meg van egy Acer és semmi ilyen akku probléma nincs vele pedig videókat mindennap nézek rajta akár órákig és egyéb szóval élem a gépet és akku hiba nem volt eddig még.

Ha már elunod a problémákat vele akkor gyűjts össze pénzt egy jó Acer-re vagy Dell-re vagy Ipad is jó mondjuk az már azért drágább de nem lenne velük gond

2021. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aa gépen az Energiagazdálkodásnál rahedli dolgot lehet állítgatni, első körben ezt nézd át, hogy esetleg nem-e van valami olyan kreténség beállítva, hogy hálózatra csatalakozás esetén is szívja le az akksit vagy pl. sose ne is töltse fel teljesen az akksit, ilyesmik.
2021. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja igen az lehet.Ez lehetséges tényleg.Nekem is be van állítva szépen az Acer
2021. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Dell van, évente kell cserélnem az akkumulátort. sajnos a dellek nem nagyon jók akksiban.
2021. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Átnézem a beállításokat. Sajnos nincs pénzem új laptopra úgyhogy majd marad az újabb akku csere.

Elég sokat fizettem érte pedig , 2019-ben az egyik legújabb Dell laptop volt. Ezért is vagyok kicsit elszomorodva.

2021. aug. 30. 19:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 3 éves a szintén Dell laptopom, aksit nem kellett benne cserélni, de már nem bír 1-2 óránál többet táp nélkül. Viszont ez kb minden laptopra igaz lesz, 3 év alatt simán elavulnak az aksik. Viszont az, hogy évente cseréled, az nem normális. Lehet tényleg kifogtál egy hibás darabot, mert átlagfelhasználóként alapbeallításokkal sem kéne ilyennek történnie. Én mondjuk nem cserélgetném feleslegesen az aksit, ha meg tudod oldani, hogy be legyen dugva mindig. Amúgy van a Dellnek egy Power Manager nevű progija, én ott beállítottam, hogy folytonos áramellátás mellett csak 50% alatt kezdjen el tölteni, és csak 80%-ig töltsön. Ez az aksinak a legjobb igazából.
2021. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"-nem szoktam órákon át tölteni, amikor fel van töltve akkor kihuzom


-aránylag nem használom sokat,zenét hallgatok néha, inkább csak munkára, iskolára használom"


Pont ezért.

A leggagyibb akksi is bírja 5-6 évig minimum (de a 7-8 sem ritka), ha folyamatosan töltőn van és úgy használod. Ha feltöltés után lehúzkodod és úgy használod, akkor minden egyes töltés után növeled a merítési ciklust.

Namost, egy átlagos li-ion akksi élettartama kb. 300 merítési-feltöltési ciklus...

2021. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

"folytonos áramellátás mellett csak 50% alatt kezdjen el tölteni, és csak 80%-ig töltsön. Ez az aksinak a legjobb igazából."

Tévhit.

2021. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor ne húzzam ki sohasem?


Nem tudom hogy ki mondta nekem, hogy ki kell húzni ne töltsem feleslegesen. De akkor megpróbálom ezentúl töltővel hosszútávon.

2021. szept. 2. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom én sem, ki találta ki a kihúzósdit, de hogy többet ártasz vele, mint használsz, az biztos. Csak az akksi lemerítési ciklusait növeled vele.

Én magam is ezt tapasztalom, pedig jellemzően olcsó Lenovo meg Fuji laptopokat használok. Volt olyan, amit 5 év napi szintű használat után dobtam ki úgy, hogy az akksija szinte hibátlan volt (98 ezerért vettem 2013 végén).

2021. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!