Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a hangfal problémája?

Mi lehet a hangfal problémája?

Figyelt kérdés

5.1 hangfal

A mélyláda először csak kicsit aztán egyre erősebb eltorzul, robot hang lesz szinte egy normál beszédből. Néha random hangosabb lesz, valamikor meg halkabb. Ha ki van minden kapcsolva több órára (pl. ha alszom), akkor a hangfal eleinte mindig jobb, ha megy, akkor egyre rosszabb, torzult hang.

Most meg már nagyjából hang sincsen. (Tesztelve pc-n, telefonon (tehát nem a pc-n van valami rosszul))



2021. szept. 10. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Mászkál a munkapont valamelyik fokozatban, nem tudod megjavítani a konyhában, nem is értem, mi a célod azzal, hogy rákérdezel.
2021. szept. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy megtudjam, hogy mi a hiba? Miert kene nekem tudnom azt, h biztos nem tudok vele semmit sem csinálni?
2021. szept. 14. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól tartok súrlódik a lengőtekercs.

Netán meg volt hajtva olykor olykor és már a tekercs is leégési fázisban van.

Erre utalhat amit írsz, először azért jobb, aztán egyre rosszabb (melegszik).

2021. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

"Miert kene nekem tudnom azt, h biztos nem tudok vele semmit sem csinálni?"


Mert akkor esetleg a javításba nem is kezdesz bele, így nem okozol a készülékben sokkal nagyobb károkat mint amennyi baja most van.

2021. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát tudnom kell, hogy egy hangfal bonyolult eszköz, és biztos nem tudok én csinálni vele semmit, igaz?
2021. szept. 16. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint eszköz nem bonyolult, mert összesen bárki által megtekinthető (szétszedés/szétesés után)3 alkatrésze van:mágnes, lengőtekercs, membrán.

De ezeknek tized milliméter pontossággal kell illeszkedni, ez az, amit nem tudsz biztosítani ha javítani akarod, a szükséges anyagok beszerezhetőségéről nem is beszélve.

2021. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

"Tehát tudnom kell, hogy egy hangfal bonyolult eszköz, és biztos nem tudok én csinálni vele semmit"


Nem bonyolult, és nem biztos hogy nem tudsz vele csinálni semmit, csak nem valószínű hogy tudsz.

Ha szétszednéd elsőre szinte biztos hogy nem igazán tudnád megjavítani hacsak nem annyi baja van hogy meg kell húzni egy csavart, vagy meglazult a bekötése.

Kellenek eszközök, anyagok (megfelelő oldószer, ragasztó, zománc huzal), szerszámok, kézügyesség és tapasztalat.

2021. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer egy dóm magasamnak lazán leesett a mágnese. Kiegyengettem a csévetestet (szerencsére a tekercsnek semmi baja), brutál sokáig igazgattam a mágnest a nem gyorsan kötő ragasztón, lesúlyozva, full türelmesen, és még most is úgy gondolom, hogy nagy mákom van, hogy kifogástalan lett, meg hogy egyáltalán működik.
2021. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!