Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen adaptert vegyek?

Milyen adaptert vegyek?

Figyelt kérdés

Rendeltem brit Amazonról egy párásítót (igen, tudom, itthon is lehet kapni, de volt ajándékkártyám, ezért onnan rendeltem), viszont nem esett le rendeléskor, hogy nem EU szabvány adapterrel fogják küldeni, úgyhogy volt nagy meglepetés.


Szeretnék venni egy adaptert hozzá, amit tudok is használni, viszont egyáltalán nem értek ezekhez. Nem tudom konkrétan a párásító mit igényel, de az adapteren lévő adatok a következők:

Input: 100 - 240 V 50/60 Hz 0.4A

Output: 24.0 V 0.5 A 12.0 W

Gondoltam, hogy veszek egy átalakítót (konkrétabban ezt: [link] ), de lehet jobb lenne inkább egy adaptert venni, csak nem tudom, hogy melyik értékek a fontosak, mire kell odafigyelni, mert olyat nem találtam, ami konkrétan ugyanazokkal a paraméterekkel lenne, mint amit küldtek. Pl. erre gondoltam: [link] Ez jó lenne hozzá szerintetek?


Vagy esetleg valaki tudna ajánlani valamit? Előre is köszönöm!



2021. szept. 13. 18:16
 1/6 Szirty ***** válasza:

A legegyszerűbb ha megveszed azt az átalakítót hozzá. A bemásolt adatok alapján nem csak 110V-ról, hanem 230V-ról is üzemel.


Ha adaptert akarsz venni akkor olyan kell ami 24V kimenetű és minimum 0.5A terhelhetőségű (12W).


A dolog buktatói:

Amit kiválasztottál az jó is lenne ha tudnánk hogy AC vagy DC 24V kell a készüléknek. Feltehetően DC, de biztosra kell(ene) menni.


Ha DC, akkor nem mindegy a polaritás. A linkelt adapteren a belső érintkező a pozitív a külső a negatív. Ez a leggyakoribb de előfordul hogy fordítva kell valamilyen készüléknek. A párásítódról ezt az információt nem közölted.


Az utolsó buktató amibe a legnagyobb valószínűséggél fogsz belefutni az a csatlakozó mérete (átmérője). Tápcsatlakozóból ugyanis elég sokféle méret létezik.


De ha nem rendeled hanem személyesen veszed a boltban akkor vidd el a készüléket és az eredeti adaptert. Jó eséllyel úgy tudnak segíteni ha nem valami "szőke" eladót fogsz ki.


Vagy "B" terv hogy veszel egy univerzális adaptert aminek állítható a feszültsége és adnak hozzá mindenféle dugót így a neked megfelelő is valószínűleg ott lesz.

[link]

Ez egyrészt sokkal drágább, másrészt a fentebb említett polaritást neked kell figyelembe venni.

Ha meg később valaki használat közben kirántja a csatlakozót és találomra (fordítva) dugja vissza akkor bye-bye párásító!

2021. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Nagyon szépen köszönöm a segítséget, akkor inkább maradok az átalakítónál. Az átalakító ezek szerint akkor "mindegy", hogy milyen, ahhoz nem szükségesek különféle paraméterek? Bocsánat a hülye kérdésért, csak sajnos nagyon nem értek ezekhez.
2021. szept. 13. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel angliában az elektromos hálózat olyan, mint nálunk, ezért az átalakítónak csak annyit kell csinálnia, hogy a dugó alakját a megfelelőre változtatja. (A másik irányba lenne még pár apróság, de ilyen irányba szerintem nem lehet elrontani az átalakítást. :) )
2021. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Ó értem, köszönöm szépen a segítséget, akkor átalakítót veszek, inkább biztosra megyek!
2021. szept. 13. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor most Angol {UK}vagy Amerikai {US} dugója van? Csak mert az átalakító az Angolhoz jó, ott meg csak a dugó más, a feszültség nem. Amúgy se kell új adapter, mert ez is univerzális, megy 110 és 240V-ról is.
2021. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: UK dugója van. Végülis ezt vettem meg, remélem minden rendben lesz vele. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2021. szept. 14. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!