Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok 12V-vól 15-öt alkotni?

Hogy tudok 12V-vól 15-öt alkotni?

Figyelt kérdés

autós 12V-os akkuról ekllene, azaz azért ez nem ilyen fix 12, inkább 12,5-13,89 közötti az érték, és erről kellene 15,00V egyenáram pontosan, mert egy eszközöm csak erről működik.

ha csökkenteni kellene, akkor az tiszta dolog, na de emelni tudtommal csak olyan inverterrel lehet, ami váltóáramot csinál először, az pedig eddig mindig borzalmas zavart okozott az eszközben.

van esetleg más, amivel meg tudom emelni a feszt egy kicsit?



2021. szept. 17. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A zavart okozás egy másik dolog, nem biztos, hogy észlelnéd egyáltalán.

És én találjam ki, hány amper terhelhetőségű kellene?

Vagy mindegy?

2021. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja azt lehagytam. 1,5-2A max.

viszont eddig nekem a fesz-emelés mindig együtt járt a zavarral, igaz főleg lednél jelentkezett, mert éppen erre kellett. na de szintén érzékeny elektronikáról van szó (mikrofon vevőegység),abszolút zavarmentes egyenáram kellene ... eddig nagyon is észleltem sajnos.

2021. szept. 17. 22:51
 3/9 ThodEE GoD ***** válasza:
47%
Kimeneti oldalon egy nagyobb pufferkondit rá kell akasztani aztán kisimulnak a hibák :)
2021. szept. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem. Nem a tápfesz-hullámosság zavarja a vevőt, hanem az inverter négyszögjelének felharmonikusai a venni kívánt sávot.

Nagyon nagyon jó step-up konverternek kell lennie, ami alkalmas ilyen célra.


Ha van amúgy alkalmas inverter, akkor esetleg egy bedobozolás egy tökéletesen árnyékoló fémdobozba, mindkét kimeneti vezetékbe egy-egy sros fojtó, és utánuk két párhuzamos kondi: egy jó minőségű elkó a hullámosság, és egy párszáz nanós kerámia a nagyfreki ellen.

2021. szept. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

na hát igen ...


ebből a step up konverterig eljutottam, kellően árnyékolt , jó masszív fémházban van, na de én ezt laikusként vagyis amolyan otthoni barkácsolóként csak eddig tudom megoldani. sajnos a továbbiak, hogy elkó meg kondi, na ez már nem megy ...

majd keresek valaki műszerészt, aki feltehetően meg tudja oldani. jut eszembe, próbáltuk monitorral is, ott a kocsiban 7V-ot mértünk hátul a ledeknél, és onnan vettük le az áramot, de sajnos annyira zavart lett a megemelt feszültség, h a monitor csíkozott, olykor lefagyott stb. szóval használhatatlan volt (álló motornál persze). utána kipróbáltuk a neki kellő fesszel is direktbe, azzal tökéletes volt, tehját egyértelműen a konverter okozta a galibát. hát hiába a step up már nem oylan egyszerű, mint a lefele konvertálás ...

2021. szept. 18. 08:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Most ez nagy szentségtörés lesz, de véletlenül nem elég annak a vevőnek a 12v, ami van? Egy ilyen eszköznek nem szabadna ennyire válogatósnak lennie a tápfeszre. Mi van, ha csak simán közvetlenül bekötöd?
2021. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, éán is ebben reménykedtem, de sajnos nem elég neki. próbálkoztam potméteres táppal is, és 14,5 V körül kapcsol csak be :(
2021. szept. 18. 11:04
 8/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
29%
Tegyél hozzá 2 AA elemet :)
2021. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem is hasonló ötleteim vannak. csinálok egy 14,5 V-os akkupakkot vagy éppen ahogy kijön, akár 16650-esekből akár NiMH 1,2-esekből ... jobb ötletem nincs.
2021. szept. 19. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!