Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyik nagy internet szolgáltat...

Egyik nagy internet szolgáltató hozta a saját routerét, és összekötötte a sajátommal. Két router egymáshoz csatolva? Ilyet még nem láttam. Nem nagy a lakás, és 300-as az enyém, tehát nem is olyan nagy.

Figyelt kérdés
2021. szept. 25. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát most látsz, amúgy is mindennapos jelenség.

S ha rendben is működik minden, akkor végülis mi aproblémád?

2021. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindennapos jelenség? Lehet, de nekem ez nagyon meglepő, mert még nem találkoztam ilyennen. Akkor miért nem adtak egy erősebbet, mint kettőt összekapcsolni ami elég ronda?
2021. szept. 25. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Két router egymáshoz csatolva? Ilyet még nem láttam."

Ez most kérdés hogy láttál-e ilyet?

Láthattál volna korábba is.

2021. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi a kérdés?

Nálunk már évek óta, az alábbi módon működik a dolog:

Itt a földszinten van egy router, amelyhez egy másik router csatlakozik, ami pedig az emeleten található meg, a nagyimnál.

Tehát a routeremben lévő net van az emeleten is, csak hogy ne akadozzon fent a wifi, ott is van egy router.

Ez valóban egy elterjedt módszer.

2021. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy költséghatékonyabb módszer, mert minek venni még egy routert, ha már úgy is van, és meg is felel a céloknak?
2021. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Végül is mi a problémám? Nagyon jó kérdés köszi. Talán más ami itt csapódik le. Voltam a diginél megrendelni a netet. Hát úgy beszéltek velem, hogy kár volt szó nélkül hagyni, mert essz az ideg. Mindezt azért mert tv-t nem rendeltem hozzá. Nagyon megalázó volt. A szerelő egy fokkal kedvesebb volt, de a felháborodását ő is szóvá tette. Mondhatni megbántam az egészet. Vodafonnál is van vezetékes internet már. Majd talán egyszer az lesz a következő. Megfelelő modemet is biztosítanak hozzá, ez is benne van a hirdetésben. Nincs megalázás, kettő router... Kössz, hogy kiírhattam magamból.
2021. szept. 25. 15:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a földszinten, és máshol van a másik. Szó szerint egymásba kötve egy és úgyanazon helyen. Mint egy pár papucs amikor megveszed össze van csatolva a két pár.
2021. szept. 25. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is két router van egybekötve, én alakítottam ki így. Először a szolgáltató eszköze, majd a sajátom. Előbbi csak netet ad a routernek, minden mást (pl. helyi hálózat, fix ip címek, wifi) a saját routerem intéz. Több a beállítási lehetőség, stabilabb működés, gyorsabb wifi és ha véletlenül cserélni kell a szolgáltató eszközét (volt már rá példa), nem kell mindent a legelejéről beállítanom. Az átlag felhasználót ez nem érdekli, nála csak a szolgáltató eszköze működik, a wifi is a gyári névvel és jelszóval megy, sosem lépett be a kezelőfelületre stb.

Hogy nálad miért így alakította ki a szerelő, az rejtély. Ismerni kellene a körülményeket.

2021. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát csináld meg te. A lakásban a hálózat kiépítése nem a szolgáltató feladata
2021. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy új, nagy router és van modem (a tv-hez).
2021. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!