Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem tölt a konnektor...

Miért nem tölt a konnektor USB csatlakozóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Valamiért nem tölti a konnektor USB csatlakozóval (usb-s része) a Samsung Galaxy s10+om. Régebbi telefonokat szónélkül egyből elkezdi tölteni de az s10+ nem érzékeli hogy be lenne dugva. A C kábel véget nem szereti vagy a telefont? Ha utóbbi van valamilyen módszer hogy ra tudjam dugni? Pl egy átalakító? Vagy egy másik aljzat vásárlása a megoldás? Ehez esetleg van linketek? Mire figyeljek ha venni akarok másikat?

Köszi



#USBcsatlakozó
2021. okt. 7. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

2x elolvastam de nem igazán értem mi a jó istent csinálsz :D

Le tudnád egyszerűen írni? :D


Samsung Galaxy s10 széria USB-C csatlakozós. Ugye a töltő amit használsz az olyan? :) Ha régebbi Mikor USB -s akkor az nem fog menni...

2021. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd már el, milyen csatlakozós a telefonod!

Én nem tudom megnézni milyen a telefonon csatlakozója és azt se milyen a dugó!

Ezt kb. 5 másodperc alatt ki lehet deríteni!

Képes vagy rá?

2021. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

Miről írsz?

Le tudnád írni érthetően?

2021. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a konnektor. Ennek van usb csatlakozós része. Töltő kábellel töltés. Usb-bs régebbi készülékeket tölt, ezt az "újabbat" C-s végű kábellel nem. Ez a B-s meg C-s kiegészítő infó nem hiszem köze van hozzá

2021. okt. 7. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Áhám. Akkor a kábel telefonba csatlakozó vége ahogy írtam a legelején mikro usb helyett USB-C -s kell.

Bár a telefonhoz elvileg olyat kellett hogy adjanak.

2021. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
Vagy egyszerűen több áramot akar felvenni ez a telefon mint amennyit az aljzatba beépített tápegység szolgáltatni képes (a képen látható példány 1.5A-t) és a túláramvédelem megszólal benne.
2021. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Na de ha nem támogatja valamelyik gyorstöltési protokolt akkor is legalább 5w -al tölteni kéne... Nem?
2021. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szirty válaszára tippeltem én is elsőnek. Lehet benne valami.
2021. okt. 8. 16:32
 9/9 Szirty ***** válasza:

"Na de ha nem támogatja valamelyik gyorstöltési protokolt akkor is legalább 5w -al tölteni kéne... Nem?"


Nincs itt protokoll. Egyszerű kapcsoló üzemű tápegység van az aljzatban ami 5V feszültséget ad valamekkora terhelhetőséggel.

Mondjuk a képen látható példa szerint 1.5A áramot tud adni annak amit töltesz (7.5W teljesítmény).


Ha ebbe az USB aljzatba olyan kütyüt dugsz bele aminek az áram igénye több mint 1.5A 5V-on, akkor a következő történhet:


Ha atz aljzatban lévá tápnak nincs túláram védelme akkor túlmelegszik és tönkre megy.


Ha van túláramvédelme akkor további esetek lehetséges a védelem karakterisztikájától függően:


A tápegység átvált konstans áram üzemmódba. Ilyenkor hogy elkerülje a túlterhelést, az 5V-ot addig csökkenti, hogy a megengedett 1.5A áram áramot vegye fel a fogyasztó. De ekkor már nem 5V lesz ott hanem kevesebb. Ez az az eset amire te is számítottál a kérdésedben.


De ha a védelem visszahajló karakterisztikát mutat, akkor túlterhelés esetén a feszültséget nagyon lecsökkenti vagy le is kapcsolja.

2021. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!