Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2db 10A cseréje 2x16 A-re...

2db 10A cseréje 2x16 A-re lehetséges? És ha igen akkor még az ,hogy bent a lakásba amik vannak megszakítók azokat átvariálni tehát ketté osztani a lakást 16-16A ra körülbelül mennyibe kerül? Mert jelenleg 2 lámpán kivül minden egyen van

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 12:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem bele írni kint az óra mellett 32 A van!
2021. okt. 13. 12:01
 2/8 anonim ***** válasza:
2021. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A villanyszerelő akit kihívsz, részletesen ki fog térni a téged érdeklő kérdésekre, amelyeket az árajánlat kapcsán fel fogsz tenni neki.

Én elég régen vagyok a szakmában, de még most sem alakult ki az a képességem, hogy a távolba lássak és válaszoljak olyan dolgok kapcsán, amire talán a helyszínen sem egyszerű.

2021. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam de nem árat kértem. Körülbelül ez a kérdés példázva ha liftet rendelsz mert én abba vagyok jártas megmondom neked hogy kb mennyi lesz az ára ilyen 10000-15000 euro de persze gondolom azért nem úgy megy a szerelési díj, hogy valakinél 10eft a másiknál meg 300eft mert akkor az utóbbi éhen hal...
2021. okt. 13. 12:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Tehát nincs nálam katyvasz a kérdés adott berakni 2db 16Amperes berakás és ott átkötni a dolgokat, hogy ne a az egy 16 os on legyen a lakás a másik 16 on meg 2 lámpa ennyi
2021. okt. 13. 12:20
 6/8 Szirty ***** válasza:

10A-est cserélni 16A-re akkor szabad ha a vezeték keresztmetszete elég hozzá. A megszakítót a vezetékhez méretezik.


"...hogy ne a az egy 16 os on legyen a lakás a másik 16 on meg 2 lámpa ennyi"


Ilyet lehet csinálni de csak akkor ha nem egy szálon megy el a biztosíték táblától a fél lakás.

Ha egy vezetéken megy el és ilyen-olyan kötődobozból ágazik szerte szét, akkor új vezetékeket kell behúzni az elosztó táblához.

Már ha a behúzás lehetséges tehát csővel szerelt a lakás és nem mm fali kábel van bevakolva. Utóbbi esetben ugyanis csatornázni kell vagy vésni.

2021. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! És ehez eon hoz regisztrált szerelő nyulhat? Vagy ez már nem rájuk tartozik (a kábel elbírja erről már tájékoztattak) dobozt nem látok gondolom valahogy a falba rakták sajnos ehez nem értek
2021. okt. 13. 16:41
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Az EON hatásköre a villanyóráig tart. A lakásban már bármelyik szakképzett villanyszerelő úgy garázdálkodik, ahogy akar...
2021. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!