Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezeték nélküli időjárás...

Vezeték nélküli időjárás állomások közül melyik a bevált típus, márka?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy bent és kint is pontosan mérjen.
2021. okt. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire? Szerintem ezek a tizedfokosak legfeljebb a pontosság érzetét keltik.

elmondanám, hogy a 400 valahány megaherzesek elég népszerűek, könnyen lehet, hogy van a szomszédban akár több is, és zavarják egymást. Újabban meg nem lehet a frekvenciát 3 fokozatban állítani, egy gyártmány van mindenkinél. Én vagy ötöt vettem, a végén feladtam pár évre. Most van egy 800 valahány Mhz-es, és köpök a szomszédokra. :ED

2021. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit akarsz mérni?

Csak saját célra megjeleníteni, számítógépen gyűjteni, vagy be akarod küldeni az adatokat az Időképnek ( [link] )/AMSZ-nek ( [link] )?


Ha kültéren akarod mérni van hely, hogy kellő távolságra és magasságra:

[link] hirek/telepitesi-utmutato

elhelyezhesd a szenzorokat?


Kettő "nagy" gyártó van:

* Oregon Scientific ( [link] ) WMR-széria

* La Crosse ( [link] ) Technology WS-széria

amit az AMSZ és az Időkép automata mérőhálózata is használ, illetve ott van még a

* Davis Instruments ( [link] )

ami eléggé professzionális.

2021. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyen profi cucc. Csak magán célra, de legyen pontos.
2021. okt. 25. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Oké, de akkor mennyire profi kell (csak hőmérsékletet mérjen, vagy páratartalmat/légnyomást is), illetve mennyit szánnál rá?


Mert eléggé nagy a választék még a "nem annyira profi" kategóriában is:

[link]

2021. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elég lenne alapból csak a hőmérséklet.

35k körül láttam szél és csapadék mérőt. Egy ilyen tetszene, de rosszakat is olvasok róluk.

Szóval ebből a két kategóriából keresek, max 35k-ig

2021. okt. 25. 22:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!